Masz to w swojej szafie? Tego już się nie nosi! W 2022 były hitem, teraz są kiczem

Jeśli nie chcesz popełnić modowego faux-pas, sprawdź, o czym zapominamy w 2023 roku. Te hity z 2022 roku teraz są antytrendami.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Słowem wstępu warto podkreślić, że moda niezależnie od trendów, które regularnie się zmieniają, ma przede wszystkim sprawiać, że czujemy się dobrze. Ma odzwierciedlać nasz osobisty styl i pasować do naszej osobowości. Jeśli, więc któryś z wymienionych niżej trendów, jest czymś, co lubisz wprowadzać do codziennych stylizacji, nie zmieniaj się na siłę, jeśli ubierasz się w zgodzie ze sobą.

W 2023 nie łączymy ze sobą abstrakcyjnych kiczowatych wzorów

W zeszłym roku internetem i ulicami mody zawładnęły szalone stylizacje łączące w sobie kratę, kropki, wzory, kwiaty i wszystkie możliwe kolory tęczy. Im odważniej, tym lepiej. W tym roku jednak rezygnujemy z szaleństwa na korzyść minimalizmu i klasyki. Jeśli lubisz odważne elementy, dodawaj je do swoich stylizacji w formie dodatków. Zrezygnuj z abstrakcyjnych total looków.

 

W 2022 roku ten wzór powrócił z hukiem, nie przeżył jednak próby czasu i odchodzi do lamusa

Mowa tu o panterce. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej kontrowersyjnych wzorów ostatniego sezonu. Powrócił lansowany przez największe domy mody, nosiły go gwiazdy, i coraz częściej można było go zobaczyć na ulicach. Przez lata uznana za symbol kiczu i wulgarności w zeszłym roku panterka skradła serca wielu. Nie przetrwała jednak próby czasu, W tym sezonie panterkowe stylizacje są zdecydowanym antytrendem.

 

Kochasz mocne kolory? Ten antytrend może cię zmartwić. Rezygnujemy z szalonych połączeń wyrazistych kolorów

2022 rok obfitował w kontrowersyjne stylizacje. Odważne wzory, mocne kolory, kicz, i wszystko, co przez lata było wypierane. Jednym z trendów ubiegłego roku było również łączenie mocnych, czasem również neonowych kolorów. W tym roku dalej kochamy wyraziste kolory, jednak decydujemy się na bardziej delikatne łączenia. 2023 rok to przede wszystkim klasyka, elegancja i minimalizm. Mocne kolory- tak! Połączone ze sobą? Raczej nie. W tym roku stawiamy głównie na monochromatyczne looki.

 
Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Romantyczna sukienka na wiosnę już za 59,99! Klasyczna, a piękna. Wyróżnia ją det

Więcej o: