Kutcher miał iść z nią na randkę, ale przybył za późno. Padła ofiarą "rozpruwacza z Hollywood"

Ashton Kutcher w lutym 2001 roku zmierzył się z prawdziwą tragedią, która swój finał miała dopiero po 20 latach. Ashley Ellerin, pierwsza dziewczyna aktora, padła ofiarą "rozpruwacza z Hollywood". Po latach Kutcher wciąż nie może zapomnieć o koszmarze sprzed lat.

22-letnia Ashley Ellerin miała przed sobą całe życie. W grudniu 2000 roku dziewczyna poznała przez wspólnych przyjaciół wschodzącą gwiazdę Hollywood, Ashtona Kutchera. Studiowała na Fashion Institute of Design of Merchandising w Los Angeles, a on miał na swoim koncie rolę w filmie "Stary, gdzie moja bryka". Od lutego 2001 byli już parą.

Zobacz wideo "U ciebie czy u mnie?" - Ashton Kutcher i Reese Witherspoon znów zachwycają [ZWIASTUN]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ashley Ellerin, czyli pierwsza miłość Ashtona Kutchera. Gdy aktor dotarł na miejsce spotkania, było już za późno

Ashton Kuther wraz z Ashley Ellerin planowali wspólnie pójść na imprezę po ceremonii wręczenia nagród Grammy, która miała miejsce 21 lutego 2001 roku. Umówili się na godz. 20:00. Gdy Ellerin wyszła spod prysznica, szykując się do wieczornego wyjścia, padła ofiarą "rozpruwacza z Hollywood". Została pchnięta nożem 47 razy, z czego 12 z nich uznano za śmiertelne, a na jej dłoniach i prawym przedramieniu znajdowały się liczne rany obronne. 

Aktor, spóźnił się na umówioną randkę, a gdy po 22:00 zadzwonił ponownie, by poinformować, że jest już w drodze, dziewczyna nie odebrała telefonu. Gdy aktor zjawił się pod mieszkaniem ukochanej, nikt nie otwierał drzwi. W mieszkaniu, paliło się światło, jednak drzwi były zamknięte, a jej samochód stał na podjeździe. Gdy wyjrzał przez okno, dojrzał tylko coś, co wyglądało jak wino rozlane na dywanie. Ashton Kutcher po latach opowiadał w sądzie, jak podaje magazyn Glamour:

Zapukałem. Nie było odpowiedzi. Zapukałem ponownie. I znowu brak odpowiedzi. Założyłem, że ponieważ się spóźniłem, wkurzyła się na mnie i wyszła.
 

W rzeczywistości, jak się później okazało, była to krew. Kutcher uznał więc, że jego ukochana może być na niego zła z powodu jego spóźnienia i na after party udał się sam. Zamierzał na następny dzień przeprosić Ellerin. Nie zdawał sobie sprawy, że dziewczyna już nie żyła.

 

"Rozpruwacz z Hollywood" za zabójstwo pierwszej dziewczyny aktora został skazany na karę śmierci

Ciało Ellerin, leżące tuż przy wejściu do łazienki, zostało znalezione dopiero około 9 rano następnego dnia. Znalazła je współlokatorka 22-latki, Jennifer Disisto, która wróciła do wynajmowanego mieszkania, które dzieliły przy Pinehurst Road w Hollywood. Ashley Ellerin została zamordowana przez 24-letniego Michaela Gargiulo, którego poznała kilka miesięcy wcześniej i według osób z otoczenia miał na jej punkcie obsesję. W Stanach Zjednoczonych okrzyknięto go Hollywoodzkim Rozpruwaczem. Aktor do dziś zmaga się z traumą związaną z tym wydarzeniem. Podczas procesu Kutcher powiedział, że "oszalał", kiedy dowiedział się, że Ellerin została zabita. W 2019 r. sąd skazał go na karę śmierci, lecz jego obrońcy zwrócili się do Sądu Apelacyjnego. W 2021 roku sprawa ponownie wróciła na wokandę.

Więcej o: