Zapomnij o popękanych piętach. Banalny trik sprawi, że będą gładkie już po jednej nocy

Z problemem suchych i szorstkich pięt zmaga się wiele z nas. Dotyka on zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak pielęgnować stopy, aby skóra na piętach była gładka i nie pękała? Niewiele osób wie, że przydatne okazują się składniki z naszej kuchni.

Skóra na piętach jest grubsza niż na innych częściach ciała i ma tendencję do rogowacenia lub pękania. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, od zbyt dużej ilości kroków w ciągu dnia po nieodpowiednie obuwie. Zamiast sięgać po kremy z drogerii, warto odbudować skórę na piętach domowymi sposobami.

Zobacz wideo Chleb bez drożdży - prosty przepis do zrobienia w domu

Produkt z twojej kuchni świetnie działa na suche pięty. Sięgnij po ocet jabłkowy

Produktem, który świetnie sprawdza się w pielęgnacji stóp, jest ocet jabłkowy. Zazwyczaj używamy go w kuchni, lecz nie każdy wie, że przydaje się również w pielęgnacji. Z octu jabłkowego można przygotowywać płukanki do włosów, toniki do przemywania twarzy, ale także pomaga w odbudowywaniu suchej i szorstkiej skóry na piętach. Ma właściwości antybakteryjne, działa przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Świetnie poradzi sobie z grzybicą stóp, zwalcza nieprzyjemny zapach, pomaga pozbyć się odcisków, ale również pomaga w usunięciu martwego naskórka, a dodatkowo zmiękcza suchą skórę. Moczenie stóp w occie nie wymaga specjalnych przygotowań. Wystarczy wlać do miski ciepłą, lecz nie gorącą wodę, dodać szklankę octu i moczyć nogi przez 15 minut. Następnie je osuszyć i założyć bawełniane skarpetki. Warto moczyć nogi w occie tuż przed snem. Efekt powinniśmy uzyskać już po jednym zastosowaniu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chleb na suche pięty? Zrób kompres z kromki lub piętki

Moczenie nóg w occie powinno pomóc, lecz jeśli nasze zrogowacenia są duże, a skóra mocno popękana, samo moczenie stóp może nie być wystarczające. Wtedy z pomocą przychodzi kromka chleba. W miseczce z octem namocz kromkę chleba, a gdy nasiąknie, połóż na pięty i owiń ręcznikiem lub innym materiałem, a następnie załóż skarpetki. Kompres z octu i chleba warto trzymać całą noc. Pamiętaj, że jeśli odczujesz mrowienie lub dyskomfort, szybko zdejmij kompres ze stóp.

Więcej o: