Krzysztof Śmiszek śmieszkuje z Kai Godek w sejmie. Wideo podbija TikToka i ma 2,5 mln wyświetleń

Krzysztof Śmieszek na TikToku opublikował wideo, które podbiło sieć. Do tej pory obejrzano je ponad 2,5 mln razy! - "Żyję dla takiego kontentu politycznego" - komentują internauci. Zobaczcie, co takiego zrobił polityk w sejmie.

Kilka dni temu, a dokładnie 7 marca w sejmie wystąpiła dawno niewidziana Kaja Godek. Jej powrót oznaczał głosowanie nad jej obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Dokument przewidywał bardzo surowe kary za informowanie o możliwości przerwania ciąży w kraju i za granicą. Wiele posłanek z mównicy wyraziło swoje zdanie na temat jej projektu obywatelskiego. Posłanka Aleksandra Gajewska o Kai Godek mówiła tak: 

To wielki wstyd dla państwa polskiego, że pani Godek zamiast być na marginesie debaty publicznej dzisiaj w polskim parlamencie prezentuje swój projekt oparty o nieludzkie, pełne nienawiści brednie. Chce Pani powiedzieć jasno, Pani chore fantazje nie będą decydowały o prawach, wolnościach, zdrowiu i życiu kobiet. I powiem Pani jeszcze jedno, to, że jest Pani elementem całego systemu upokarzania ludzi, nie ochroni Pani przed odpowiedzialnością za wszystkie Pani słowa i za wszystkie Pani czyny.

- powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej. 

Zobacz wideo Karolina Brzuszczyńska o długim procesie planowania dzieci. "Pary jednopłciowe powinny być postrzegane jako materiał na dobrego rodzica"

Także Krzysztof Śmiszek postanowił wyrazić swoje zdanie na temat aktywistki. Co prawda zrobił to w nieco inny sposób niż posłanka Gajewska, ale jego reakcję internauci pokochali.

Krzysztof Śmiszek nagrał TikToka z Kają Godek w roli główniej. 2,5 mln wyświetleń w dwa dni

Krzysztof Śmieszek jest bardzo aktywny na TikToku. Regularnie publikuje tam wideo. Liczba jego obserwatorów stale rośnie i na ten moment wynosi prawie 92 tys. Chyba nikogo nie dziwi fakt, że politycy wchodzą również do świata social mediów, by być bliżej najmłodszych wyborców. 

Nie da się ukryć, że nagranie, które wczoraj opublikował na TikToku Krzysztof Śmieszek stało się viralem. Widzimy na nim Kaję Godek stojącą na mównicy w sejmie. Zamiast oryginalnego dźwięku poseł Nowej Lewicy dodał tiktokową wersję hitu Malika Montany "OMDB".

Liczba wyświetleń już przekroczyła 2,5 mln razy! A pod nagraniem pojawiły się tysiące komentarzy. Wielu komentujących szczególną uwagę zwróciło na metamorfozę Kai Godek.

To jest Kaja Godek? Na pewno? Co jej się stało?
Chwila ona inaczej wyglądała?
Inaczej ją zapamiętałam.

- pisali. 

Specjalnie dla was zrobiliśmy porównanie najnowszych zdjęć aktywistki z tymi starszymi. Zobaczcie sami.

Kaja Godek kiedyś i dziśKaja Godek kiedyś i dziś Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Wyborcza.pl

Projekt obywatelski Kai Godek odrzucony 

Tym razem w sejmie nic nie poszło po myśli Kai Godek. Jej projekt obywatelski został odrzucony przez posłów już w pierwszym czytaniu. Za odrzuceniem było 300 posłów, 99 miało przeciwne zdanie, a 27 wstrzymało się od głosu. Wniosek o odrzucenie projektu zgłosiły Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska i Polska2050. Dokument trafił do Sejmu 28 grudnia 2022 roku.

Kim jest Krzysztof Śmiszek? 

Krzysztof Śmiszek to polski prawnik, adwokat, polityk, działacz na rzecz praw człowieka i praw mniejszości. Pomysłodawca, współzałożyciel i honorowy przewodniczący Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Działacz Wiosny, poseł na Sejm RP IX kadencji. Od 2021 wiceprzewodniczący Nowej Lewicy. Prywatnie jest w związku z Robertem Biedroniem od 2002 roku. 

Więcej o: