Spójrz na stopy teściowej. Jeśli układa je w ten sposób to znak, że cię nie lubi

O relacjach z teściową, można by książkę napisać. Część jest zgodna, że nie należą one do najłatwiejszych. Okazuje się, że w łatwy sposób możecie sprawdzić, czy wasza teściowa was lubi, czy nie. Bacznie jej się przyglądajcie.

Nie od dziś wiadomo, że ciało potrafi zdradzić naprawdę wiele. Mowa ciała i małe gesty potrafią powiedzieć więcej niż tysiąc słów o czyichś zamiarach i emocjach. Np. uniesione brwi są często oznaką dyskomfortu, a zmienny ton głosu może być odznaką interesowania tak jak np. kontakt wzrokowy. Jak w takim razie rozpoznać, czy nasza teściowa nas lubi? Zobaczcie sami. 

Zobacz wideo Mama na obrotach: "Ja nie jestem zupą pomidorową, żeby każdy mnie lubił"

Po tym poznasz, że teściowa cię nie lubi. Zwróć szczególną uwagę na jej stopy

Pewnie zastanawiacie się jak po stopach poznać, że ktoś nas nie lubi. Okazuje się, że ułożenie naszych stóp może zdradzić naprawdę wiele. Jeśli wasza teściowa patrzy wam prosto w oczy, ale jej stopy automatycznie odwracają się na zewnątrz to znak, że czuje do was niechęć i jest niemal gotowa do ucieczki. Innym znakiem dającym do myślenia jest potrząsanie nogami. Bez względu na to, czy ktoś robi to na stojąco, czy na siedząco może to oznaczać niecierpliwość i brak ochoty na dłuższą rozmowę z nami. 

Co można wyczytać z oczu teściowej? 

Z oczu również możemy wyczytać naprawdę wiele. Nawet stosunek teściowej do nas. Joe Navarro, były agent Federalnego Biura Śledczego (FBI) tłumaczy jak rozpoznać, czy ktoś nas lubi w trakcie kontaktu wzrokowego. - "Nasze źrenice kurczą się, gdy widzimy rzeczy, których nie lubimy i rozszerzają się, kiedy widzimy kogoś, kto jest piękny. Nie mamy nad tym kontroli, nawet dzieci tak mają" – mówi Navarro w rozmowie z "The Independent". 

Innymi wskazówkami mogą być zaciśnięte wargi, przesuwanie szczęką, wiercący język w policzku, czy nerwowe dotykanie szyi.

Jak mieć dobre relacje z teściową? 

To pytanie z pewnością zadało sobie wiele kobiet. Okazuje się, że w Polsce wcale nie jest aż tak źle. Mówi o tym Magdalena Stankowska w rozmowie z Izabellą O'Sullivan dla KulczykFoundation

(...) Momentami przełomowymi są ślub i narodziny dziecka. Większość kobiet, z którymi rozmawiałam, ocenia więzi synowa – teściowa pozytywnie. Jest lepiej, niżbyśmy zakładali. Ale jednocześnie warto zaznaczyć, że te relacje są bardzo różnorodne: od bliskich, przyjacielskich, przez poprawne, po wrogie i konfliktowe. Nie mamy jednego modelu w polskich rodzinach.

A wy jakie macie relacje ze swoją teściową? 

Więcej o: