Jak się pozbyć cellulitu? Połącz z oliwą i wetrzyj w skórę. Pożegnasz pomarańczową skórkę na dobre

Jak się pozbyć cellulitu? Okazuje się, że nie zawsze jest wynikiem niezdrowego trybu życia. Powszechnie występuje na biodrach, udach i brzuchu, a walka z nim bywa kłopotliwa. Podpowiadamy, jak się pozbyć cellulitu domowym sposobem. Wystarczy stosować produkt, który zwykle ląduje w koszu.

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Charakteryzuje się powstawaniem grudek czy wgłębień na skórze, najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu, ale zdarza się, że pojawia się również na ramionach, piersiach oraz podbrzuszu. Jak się pozbyć cellulitu? Są sposoby, które pomogą nam zminimalizować jego widoczność. 

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała swój cellulit. Odpowiada fance: Co z nim zrobić? To proste!

Jolene Mendez jest kobietą plus size Pokazała, jak zmieniło się jej ciało. "Waga się zmienia, a miłość nie"

Co jest przyczyną powstawania cellulitu? Powodów jest wiele

Cellulit bywa wynikiem błędów dietetycznych, ale wbrew powszechnej opinii, zła dieta nie jest jedyną przyczyną powstawania tych zmian skórnych. Wpływ na jego tworzenie się mają zmiany hormonalne, palenie papierosów, picie dużych ilości alkoholu, siedzący tryb życia, problemy z krążeniem czy żylaki. Walka z cellulitem bywa trudna, a kremy i balsami, jakie znajdziemy w aptece, nie zawsze są skuteczne. Jak się pozbyć cellulitu? Warto wypróbować domowy sposób, który może okazać się znacznie skuteczniejszy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jennifer Lopez ma świetne ciało dzięki sprytnej diecie. Jedząc robi jedną rzecz (zdjęcie ilustracyjne) Jennifer Lopez ma świetne ciało dzięki sprytnej diecie. Jedząc robi jedną rzecz

Jak się pozbyć cellulitu? Domowy krem na cellulit

Zastanawiasz się, jak się pozbyć cellulitu? Skuteczną metodą walki z cellulitem jest zastosowanie pobudzającej mikstury. Ten domowy krem na cellulit świetnie poprawia krążenie, stymuluje komórki tłuszczowe i rozbija grudki na skórze. Do jego wykonania wystarczą trzy składniki, które większość z nas posiada w kuchni. Potrzebujesz fusów z około 4 łyżek kawy. Dodaj do nich trochę wody, łyżkę oliwy z oliwek lub oleju kokosowego oraz 4 łyżki cukru. Wymieszaj, a następnie nałóż na skórę i okrężnymi ruchami wmasuj. Ten domowy krem peelingujący możesz stosować codziennie.

Więcej o: