Zwykle stosujesz go na twarz, tym razem przetrzyj białe buty. Będą wyglądały jak nowe

Białe buty to świetne uzupełnienie każdej stylizacji, jednak utrzymanie ich w czystości bywa bardzo kłopotliwe. Jak wyczyścić białe obuwie, aby go nie zniszczyć? Sprawdź domowe metody, dzięki którym twoje buty będą wyglądały jak nowe.

Białe buty prezentują się pięknie, szczególnie zaraz po zakupie. Z czasem jednak zaczynają żółknąć lub szarzeć. Jak sobie z tym poradzić? Czy można uratować białe buty i przywrócić im piękny wygląd? Podpowiadamy domowe sposoby na przywrócenie trampkom bieli.

Zobacz wideo Nietypowe zastosowania skórki od banana. Wyczyścisz nią między innymi... skórzane buty!

Jak wyczyścić białe buty ze skóry? Przyda ci się płyn, który stosujesz na twarz

Okazuje się, że białe buty skórzane łatwo można wyczyścić z użyciem produktów, które większość z nas posiada w swoim domu. Pierwszym krokiem jest wyciągnięcie sznurowadeł i umieszczenie ich w osobnej misce z wodą i wybielaczem. Następnie na but nałóż płyn micelarny, który na co dzień stosujesz do oczyszczania skóry twarzy. Równocześnie z nakładaniem płynu, zaaplikuj również mydło. Miękką szmatką rozsmaruj oba składniki po powierzchni buta. Podeszwę łatwo wyczyścisz mleczkiem czyszczącym. Nanieś trochę płynu i wyszoruj ją gąbką do zmywania naczyń. Tym sposobem twoje białe buty będą wyglądały jak nowe. Wystarczy je potem opłukać i odstawić do wysuszenia. Pamiętaj, aby nie stawiać ich na piecu lub na słońcu, gdyż grozi to zażółceniem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić białe płócienne trampki? Z pomocą przyjdzie ci woda utleniona i soda

Aby wyczyścić płócienne buty, wymieszaj wodę z mydłem i nawilżoną szmatką wykonaj pierwsze mycie, a następnie do miski wlej wodę, wodę utlenioną i sodę. Wymieszaj i nałóż mieszaninę na materiał, rozprowadzając ją szczoteczką do zębów. Pozostaw na parę godzin, a potem ponownie wyszoruj i ściągnij resztki pasty. Pamiętaj, aby płóciennych trampek nie prać w pralce, gdyż mogą się zniszczyć. Nie stosuj również wybielacza, bo to silny środek chemiczny, który może wypalić materiał.

Więcej o: