Ma najdłuższe włosy na świecie i nie obcinała ich od 50 lat. Potrzebuje asystenta do ich noszenia

Wiele kobiet marzy, aby zapuścić włosy i cieszyć się długimi pasmami i opcjami stylizacji. Pewnej kobiecie pochodzącej z Chin to się udało, a teraz mówią o niej, że jest "prawdziwą Roszpunką". Najdłuższe włosy na świecie są efektem zapuszczania od momentu, kiedy miała 13 lat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od wieków długie włosy stanowiły symbol piękna i kobiecości. Wiele osób dokłada wszelkich starań, aby zapuścić swoje pasma i cieszyć się ich długością. Aby uzyskać widoczne rezultaty, ważne są dwa czynniki, czyli cierpliwość i odpowiednia pielęgnacja. Zobacz, kobietę, która jest posiadaczką tytułu najdłuższych naturalnych włosów na świecie i poznaj jej sekret.

Zobacz wideo Lili Antoniak wrażenia dotyczące ciąży: Puchniesz, nie wysypiasz się, tracisz włosy

Najdłuższe włosy na świecie. Xie Qiuping może pochwalić się imponującą długością pasm na głowie

Członkini społeczności etnicznej mieszkająca w regionie autonomicznym Guangxi Zhuang w południowych Chinach zadziwia wszystkich, których spotyka swoją zadziwiającą długością włosów, która wynosi 5 metrów i 62,7 cm. Samo ich mycie zajmuje ok. 2 godzin. Rekord należy do Xie Qiuping i został ustanowiony podczas mierzenia 8 maja 2004 r. Jak się okazuje, kobieta zapuszcza włosy od 1973 roku, czyli od momentu, kiedy skończyła 13 lat. Jak podaje portal Guinness World Records posiadaczka rekordu przyznaje, że taka długość pasm na głowie nie stanowi dla niej zbytniego obciążenia. Zaznacza tylko, o czym należy pamiętać.

To żaden problem. Jestem do tego przyzwyczajona. Potrzebujesz jedynie cierpliwości i siły, by trzymać się prosto, kiedy masz taką długość włosów.

Jednym z minusów posiadania takiej długości włosów jest jednak to, że gdy wychodzi z domu, np. na zakupy potrzebuje co najmniej jednego asystenta do noszenia jej włosów.

Włosy tych kobiet mieszkających w Chinach są nieprawdopodobnie długie. Sekretem jest jeden produkt

Xie Qiuping z dnia na dzień po ustanowieniu rekordu znalazła się na oczach całego świata. Wiele osób zastanawiało się, w jaki sposób kobiecie udało się zapuścić taką długość włosów. Okazuje się, że sekretem jest odpowiednia pielęgnacja i sposób ich traktowania. Kobiety z grupy etnicznej, z której pochodzi Xie Qiuping na co dzień używają szamponu na bazie wody ze sfermentowanego ryżu. Produkt ten ma właściwości odkwaszające, dzięki czemu działa odżywczo na włosy. Dodatkowo zawarte w wodzie aminokwasy dodadzą objętości i elastyczności i wzmocnią cebulki.

Więcej o: