Jak wyczyścić patelnię od spodu? Nasmaruj ją tą mieszanką i zostaw 10 minut. Będzie jak nowa

Jak wyczyścić patelnię od spodu? Zaschnięty tłuszcz i spalenizna mogą być sporym wyzwaniem, a drogie detergenty nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat. Istnieje jednak świetny domowy sposób, dzięki któremu spód patelni znów zalśni czystością.

Przypalona patelnia bywa kłopotliwa w czyszczeniu. Szorowanie i stosowanie specjalistycznych płynów nie zawsze się sprawdza. Jak wyczyścić patelnię od spodu, aby wyglądała jak nowa? Przedstawiamy domowy sposób na uporanie się z przypaleniami i tłuszczem.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Jak wyczyścić patelnię od spodu? Z pomocą przyjdzie ci soda oczyszczona

Jak wyczyścić patelnię od spodu? Soda oczyszczona to nieoceniony produkt nie tylko w kuchni, ale również podczas sprzątania. Okazuje się, że świetnie radzi sobie z czyszczeniem przypaleń i tłuszczu z patelni. Wystarczy zrobić pastę z sody i nałożyć na zabrudzenia. Jak ją wykonać? Wymieszaj sodę z wodą tak, aby utworzyła się gęsta pasta, a potem rozprowadź na miejscach, które chcesz wyczyścić. Pozostaw na kilka godzin, a następnie wyszoruj patelnię szorstką stroną gąbki do mycia naczyń. Możesz również przygotować pastę z sody oczyszczonej, pasty do zębów i płynu do naczyń.

Taka mieszanka będzie miała silniejsze działanie, więc idealnie nada się do naprawdę dużych zabrudzeń. Jak wyczyścić patelnię od spodu tym sposobem? Zmieszaj łyżkę sody, płynu do naczyń i pasty do zębów. Nałóż na spód patelni i odczekaj 10 minut, a potem przy pomocy druciaka wyczyść zabrudzenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić patelnię od spodu? Przyda ci się ocet

Octu do czyszczenia patelni możemy użyć na dwa sposoby.

  1. Namocz spód patelni w occie przez kilka godzin, a potem wyszoruj z użyciem płynu do naczyń. Zmiękczony przez ocet brud powinien łatwo odchodzić.
  2. Przygotuj mieszankę octu z wodą – 2 łyżki octu i pół szklanki wody – a następnie namocz gąbkę i rozprowadzaj mieszankę po powierzchni patelni. Przypalenia powinny szybko się wyczyścić.
Więcej o: