Jak ukryć cienie pod oczami? Oto sposób wizażysty, dzięki któremu nie podkreślisz zmarszczek

Jak ukryć cienie pod oczami? Tak kwestia zastanawia wiele osób. Poznajcie metodę, która w ostatnim czasie zdobyła ogromną popularność w mediach społecznościowych.
Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej

Cienie pod oczami to bardzo powszechny problem urodowy. Sprawia, że wyglądamy na zmęczone lub chore. W takich przypadkach jedną z najważniejszych kwestii jest dobra pielęgnacja skóry wokół oczu. Obecnie w sklepach znajdziesz wiele kosmetyków, które są dedykowane dla skóry wokół oczu. To m.in. płatki pod oczy, sera oraz kremy. O ile ten pierwszy produkt, najlepiej jest stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu, dwa kolejne warto aplikować codziennie (przed nałożeniem makijażu i po jego zmyciu). A na jakie składniki kosmetyków warto zwrócić uwagę? To m.in. kofeina oraz ekstrakt z pietruszki, które usuwają nadmiar płynów pod skórą, a także witamina C, która ma działanie rozjaśniające. 

Jak ukryć cienie pod oczami? Sposób z TikToka

W jaki sposób możemy ukryć cienie pod oczami za pomocą makijażu? Niedawno w mediach zrobiło się głośno o sposobie wizażysty Vincenta Forda, który aktywnie udziela się na TikToku. Metoda jest banalnie prosta. Wizażysta uważa, że wszystko, czego potrzebujemy to: 

  • puder transparentny;
  • mały i puszysty pędzelek;
  • korektor.

Co musimy zrobić? Najpierw aplikujemy korektor tak jak zwykle. Następnie zanurzamy puszysty pędzelek w pudrze. Pamiętajmy jednak o tym, że wystarczy minimalna ilość produktu. Następnie za pomocą pędzla rozcieramy korektor. Zobaczcie, jak robi to wizażysta:

Wykorzystaj róż do policzków

Inna popularna w ostatnim czasie metoda zakłada użycie różu do policzków. Na TikToku powstał nawet hasztag #mixingblushandconcealer.Wystarczy odrobinę różu w płynie zaaplikować na skórę pod oczami i zblendować go z korektorem przy pomocy pędzelka. Efekt? Możecie zobaczyć poniżej.

Więcej o: