Jednorożec "idealny do koszyczka" z Lidla podbija sieć. Ksiądz komentuje: Wszystko ma znaczenie

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już teraz wiele osób rozgląda się za produktami, których będzie potrzebować w tym okresie. Także w gazetce promocyjnej Lidla pojawiły się pierwsze, wielkanocne oferty. Jedna z nich wywołała wśród klientów niemałe poruszenie.

Sieć Lidl wprowadziła do swojej ofert słodycze wielkanocne, wśród których możemy znaleźć zajączki, kurczaki, baranki oraz jajka z czekolady. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pośród nich możemy znaleźć także czekoladowego jednorożca z różowo-białą grzywą. Wyrób pojawił się w gazetce z opisem, że jest "idealny do koszyczka". Co na ten temat sądzi ksiądz?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Święta Wielkanocne 2023. Co do koszyczka? Niecodzienna oferta  popularnego dyskontu

Zgodnie ze świąteczną tradycją w Wielką Sobotę wierzący wybierają się do kościoła wraz z koszyczkiem, by poświęcić wielkanocne pokarmy. Wśród nich znajdziemy: jajka, chleb, baranka, chrzan,sól, wędliny oraz mięso.

Jednorożec w ofercie wielkanocnej LidlaJednorożec w ofercie wielkanocnej Lidla Screen z gazetki-promocyjne.pl

Ksiądz komentuje czekoladowego jednorożca w ofercie świątecznej sklepu. "Pierwsze słyszę"

Duchowny nie krył zaskoczenia propozycją sklepu, choć zaznaczył. - Jednorożec do święconki? Pierwsze słyszę. Aż trudno mi to skomentować — przyznał w rozmowie z "Faktem" i zastanawiał się, co taka czekoladowa figurka miałby symbolizować. Zwrócił uwagę, że wszystko, co wkładamy do koszyczka, powinno mieć głębsze znaczenie, jak np. jajka, które oznaczają życie. - Może chodzi o siłę tego jednorożca? A może to coś dla najmłodszych? - zastanawiał się, dodając, że dzieci modlą się o kota, chomika, czy psa. - To też stworzenie boskie — zaznaczył. Co istotne, duchowny zwrócił również uwagę, że lepiej przyjść do kościoła z niebanalnym produktem w koszyczku, niż w ogóle się do niego nie wybrać i zostać w domu. Nie ukrywał jednak, że mimo wszystko w święconce powinny znaleźć się ważne symbole. - Nie odchodźmy od pięknych tradycji i głębszej symboliki. Wszystko ma znaczenie, zwłaszcza w święta — zakończył.

Lidl odpowiada na komentarze. "Pomysł na słodkie upominki dla najmłodszych"

"Fakt" poprosił o komentarz także samą sieć. Możemy w nim przeczytać m.in., że wprowadzony produkt wielkanocny w postaci jednorożca jest "pomysłem na słodkie upominki dla najmłodszych, zainteresowanych baśniową tematyką". Sieć zwraca uwagę, że dostosowuje asortyment do oczekiwań i potrzeb odbiorców, a oferowany przez nich produkt posiada certyfikat Fairtrade.

Więcej o: