Została najmłodszą instruktorką jogi na świecie. Treningi zaczęła w wieku 3,5 lat. "To moja miłość"

Pewna uczennica postanowiła przekształcić swoją pasję w karierę. Tym samym zapisała się w historii jako najmłodsza certyfikowana instruktorka jogi na świecie. Jak zaczęła się jej przygoda z ćwiczeniem jogi?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bycie rekordzistą wymaga determinacji, niezwykłych umiejętności i zaangażowania. Księga rekordów Guinnessa  jest wydawanym corocznie podręcznikiem, wymieniającym światowe rekordy zarówno ludzkich osiągnięć, jak i skrajności. Ostatnio do grona wyjątkowych osób dołączyła 7-letnia emigrantka z Dubaju, uczennica 2. klasy Gems Wellington International School Dubai.

Zobacz wideo Joga. 5 ćwiczeń, które pomogą walczyć ze stresem

Utalentowana 7-latka zmieniła pasję w karierę. Została najmłodszą instruktorką jogi na świecie

Praanvi Gupta pochodzi z Indii i obecnie jest najmłodszą instruktorką jogi. Rekord ustanowiła zaledwie w wieku 7 lat i 165 dni po ukończeniu 200-godzinnego kursu jogi dla nauczycieli. Przygoda Praanvi z jogą rozpoczęła się, gdy miała zaledwie 3,5 roku. Jako dziecko obserwowała, jak jej mama ćwiczy jogę w domu. Po spędzeniu kilku miesięcy siedząc obok niej i naśladując różne pozycje jogi, wkrótce sama zaczęła ją ćwiczyć. Gdy ukończyła 7 lat, zapisała się na zajęcia jogi, na które uczęszczała podczas przerw szkolnych, to właśnie w trakcie ich trwania odkryła swoją pasję nie tylko do praktykowania jej, ale również do nauczania. Kilka miesięcy później, zachęcona przez swojego instruktora, rozpoczęła program szkolenia nauczycieli jogi. Trenowała pod okiem dr Vincenta, mistrza jogi z ponad 24-letnim doświadczeniem i stopniem doktora. Jak podaje portal Guinness World Records, Praanvi Gupta ma jeden cel:

Chcę szerzyć miłość do jogi jak największej liczbie osób!
 

7-latka pogodziła kurs dla nauczycieli jogi z regularną nauką. Udało się, dzięki wsparciu rodziny

Podróż z ukończeniem szkolenia dla nauczycieli jogi okazała się trudna, z uwagi na trwającą w tym samym czasie szkołę oraz inne zajęcia 7-latki. Praanvi Gupta przyznaje teraz, że nie udałoby się jej osiągnąć wymarzonego celu, gdyby nie wsparcie rodziny i nauczycieli. 

Moja przygoda z jogą nie była łatwa. Musiałem chodzić do zwykłej szkoły, poza nadążaniem za nauką i zajęciami pozalekcyjnymi. Ale nie zrezygnowałam z jogi. To moja miłość i pasja.

Wśród swoich różnych rekordów i nagród Praanvi ma również złote medale na międzynarodowych olimpiadach. Jej zamiłowanie do nauczania, zainspirowało ją również do stworzenia własnego kanału na YouTube, czyli "Learning with Praanvi", gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami z ludźmi z całego świata i edukuje ich w zakresie sztuki i filozofii jogi.

Więcej o: