Jak olejować włosy w prawidłowy sposób? Istnieje wiele metod wykonywania tego zabiegu, więc jeśli planujesz zacząć przygodę z olejami, warto dowiedzieć się, jakich błędów nie popełniać. Nieprawidłowe olejowanie nie tylko nie przyniesie pożądanych efektów, ale również może sprawić, że pasma, zamiast być odżywione, będą oklapnięte i pozbawione blasku.
Zobacz wideo
Jak Cleo dba o doczepiane włosy?
Jak olejować włosy? Istnieją dwie metody
Wcieranie oleju w skórę głowy pobudza cebulki do wzrostu i zwiększa krążenie krwi. Regularne stosowanie tego zabiegu pomaga zmniejszyć puszenie się włosów, odżywia je, uzupełnia ubytki w łuskach, wzmacnia cebulki i wspomaga regenerację. Jak olejować włosy? Możemy to robić na dwa sposoby.
- Olejowanie włosów na mokro. Pasma należy zwilżyć wodą lub wmasować w nie aloesowy żel, a następnie nałożyć olej. Pozostawiamy na około 35 do 40 minut, zmywamy i myjemy włosy szamponem.
- Olejowanie włosów na sucho. Sprawdza się przy nieprzetłuszczających się włosach. Kilka kropel oleju nakładamy na pasma i wmasowujemy. Trzymamy olej przynajmniej godzinę, a najlepiej pozostawiamy na całą noc i zmywamy rano.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Błędy w olejowaniu. Jak olejować włosy, aby im nie zaszkodzić?
Nakładanie oleju na włosy ma dobry wpływ na poprawę ich kondycji i odżywienie, jednak nieprawidłowo wykonywany zabieg może im zaszkodzić. Jak olejować włosy? Oto błędów, których nie należy popełniać.
- Nakładanie zbyt dużej ilości oleju niepotrzebnie obciąża włosy, przez co stają się one przetłuszczone i oklapnięte. Do prawidłowego olejowania wystarczy kilka kropel oleju.
- Olejowanie brudnych włosów. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu nie trzeba myć włosów, ale wiele osób błędnie to rozumie. Nakładanie oleju na naprawdę brudne lub zakurzone włosy jest kiepskim pomysłem, ponieważ gdy na skórze głowy znajduje się zbyt wiele zanieczyszczeń, olej nie może prawidłowo wsiąknąć.
- Niewłaściwy olej. Rozróżniamy 3 typy włosów i do każdego z nich nadają się inne oleje. Włosy niskoporowate potrzebują olejów z kwasami nasyconymi jak olej babassu czy olej kokosowy. Średnioporowaty typ włosów wymaga olejów jednonienasyconych np. olejek arganowy, oliwę z oliwek czy olej z awokado. Włosy wysokoporowate lubią oleje z kwasami wielonienasyconymi jak olej z czarnuszki czy z pestek dyni.