Kukulska miała 4 lata, gdy czekała na mamę na Okęciu. "Pamiętam karetki, które reanimowały rodziny"

Natalia Kukulska muzykę ma we krwi. Jest córką piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Swój pierwszy album wydała w wieku 10 lat. Przeżyła jednak niesamowitą tragedię. Gdy miała 4 lata, jej mama zginęła w katastrofie lotniczej.

Natalia Kukulska wydała swój debiutancki album w 1986 roku. Płytę promowały dwa single: "Puszek Okruszek" i "Co powie tata". W tamtym czasie te piosenki znały wszystkie dzieci. Gdy Natalia miała 4 lata, straciła mamę. Piosenkarka do dziś pamięta moment, w którym dowiedziała się o tragedii.

Zobacz wideo Natalia Kukulska jak polska Mariah Carey

Czekała na mamę na Okęciu. Miała zaledwie cztery lata

14 marca 1980 roku czteroletnia Natalia Kukulska wraz z tatą i babcią czekała na lotnisku na Annę Jantar. Piosenkarka podróżowała samolotem Ił-62 "Mikołaj Kopernik", który leciał ze Stanów Zjednoczonych do Warszawy. Anna Jantar była w tamtym czasie ikoną polskiej muzyki pop i często wyjeżdżała w trasy koncertowe. Samolot rozbił się 950 metrów od lotniska Okęcie, na którym miał lądować. Katastrofy nikt nie przeżył. Zginęło 88 osób. - Nie rozumiałam, co się stało. Pamiętam, jak babcia wyrwała mi z rąk bukiet frezji i rzuciła je na ziemię. Pamiętam karetki pogotowia, które reanimowały rodziny, rozlewał się alkohol podawany na uspokojenie - wspomina Natalia.

 

Natalia Kukulska o studniówce córki Natalia Kukulska o nietypowej studniówce córki. "Na mojej, ekstrawagancją były srebrne glany"

Ta piosenka była trampoliną do kariery. "Ludzie patrzyli na każdy mój krok"

"Puszek Okruszek" przyniósł Natalii Kukulskiej popularność. Ludzie uwielbiali małą dziewczynkę w okrągłych okularach, która słodkim głosem śpiewała piosenkę o piesku. - Tata w zasadzie dla dowcipu, napisał dla mnie jedną piosenkę do programu autorskiego. Po czym okazało się, że ten dowcip spotkał się ze świetnym przyjęciem - mówiła w wywiadzie Kukulska.

Tragedia rodzinna w tle sprawiła, że każdy współczuł Natalii i kibicował jej w karierze. Zainteresowanie mediów miało też jednak swoje ciemne strony. - Ludzie patrzyli na każdy mój krok. Później okazało się, że potrafią być też brutalni. Oprócz sympatii pojawiło się dużo złośliwości dziennikarzy: że mój tata zarabia na mnie pieniądze, że mnie tresuje - wyznała piosenkarka.

 

petra dieners Nosiła je Anna Jantar, a teraz wracają do łask. Te marynarki to hit!

Była uparta i zdeterminowana. Chciała mieć swój własny styl

Mijały lata, a Natalia chciała odciąć się od wizerunku małej dziewczynki śpiewającej "Puszka Okruszka". - Miałam 17 lat i chciałam się odciąć od sytuacji: mój tata, moja mama i "Puszek Okruszek" - mówiła. Ludzie oczekiwali od niej powrotu do śpiewania dziecięcych piosenek albo wykonywania piosenek mamy. Natalia była jednak uparta i to się opłaciło. Zrobiła niesamowitą karierę. 

Obecnie Kukulska jest szczęśliwą mężatką i mamą trójki dzieci. W 2000 roku wyszła za mąż za perkusistę Michała Dąbrówkę. Mają syna Jana oraz dwie córki: Annę i Laurę.

 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: