Są małżeństwem 7 lat i dzieli ich 56,8 cm. Przy ołtarzu stał na drabinie, aby pocałować narzeczoną

James i Chloe Lusted to niezwykłe małżeństwo, które zasłynęło za sprawą dzielącej ich różnicy wzrostu, która została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. Ich relacja to dowód na to, że miłość nie zna granic.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Miłość może nauczyć nas wielu rzeczy m.in. szczęścia, wytrwałości, życzliwości. To wyjątkowe uczucie przede wszystkim przypomina nam każdego dnia, że nie możesz wybrać, w kim się zakochasz. Osoba, którą będziesz darzyć tym wyjątkowym uczuciem może być kimś, kogo pod żadnym pozorem się nie spodziewasz.

Zobacz wideo Majka Jeżowska jak Jennifer Coolidge? Czyli historia odrodzenia gwiazdy sprzed lat w jej własnych słowach

Wyjątkowe małżeństwo nagrodzone rekordem Guinnessa za różnicę wzrostu

James i Chloe Lusted są małżeństwem, pochodzącym z Wielkiej Brytanii. Dorastali w tym samym mieście i wzięli ślub 2016 roku. 33-letni obecnie James, pracuje jako aktor i prezenter, a 27-letnia Chloe jest nauczycielką. Stanowią niezwykłą parę z uwagi na pewną różnicę. 2 czerwca 2021 roku para pobiła rekord największej różnicy wzrostu pary małżeńskiej. Przy wzroście Jamesa 109,3 cm i jego żonie Chloe 166,1 cm, para ma między sobą 56,8 cm. James cierpi na jeden z najrzadszych rodzajów karłowatości, czyli dysplazję diastroficzną. Jest to zaburzenie genetyczne, które wpływa na rozwój kości i chrząstek. Mężczyzna zawsze chciał żyć pełnią życia i marzył o założeniu rodziny, jednak z powodu swojej karłowatości wątpił, czy kiedykolwiek się ożeni.

 

Ich historia miłości zaczęła się od spotkania w pubie. Są małżeństwem od siedmiu lat

Para spotkała się po raz pierwszy w pubie w 2012 roku, krótko po tym, jak James niósł znicz olimpijski przez Rhos-on-Sea. Zostali przedstawieni przez wspólnych znajomych. Chloe studiowała wtedy w Cardiff. Kobiecie zawsze podobali się wyżsi mężczyźni, lecz jej zdanie uległo zmianie, kiedy poznała i zakochała się w Jamesie. Początkowo obawiała się relacji z Jamsem, lecz uczucie między nimi okazało się wyjątkowo silne. Oficjalnie zostali parą pod koniec 2013 roku i musieli się mierzyć się z trudnościami związanymi ze związkiem na odległość. Siedem miesięcy później, wspólnie udali się nad jezioro w północnej Walii. Na tę podróż James miał już plan oraz schowany pierścionek w górnej kieszeni kurtki. Mając w tle piękną scenerię jeziora, James uklęknął na jedno kolano i oświadczył się Chloe, która z radością się zgodziła. Chloe opowiadała później:

Nasza historia miłosna nauczyła nas i nauczyła innych, że nie można oceniać książki po okładce i po prostu kochać osobę bez względu na to, kim ona jest. Nie sądzę, abyś mógł wybrać, w kim się zakochasz.

James, aby móc całować swoją narzeczoną przy ołtarzu zlecił zrobienie specjalnie przystosowanej do tego drabiny. Bijąca rekordy popularności para jest małżeństwem od siedmiu lat i ma czteroletnią córeczkę Olivię.

 
Więcej o: