Jak usunąć kamień z czajnika? Zapomnij o occie. Potrzebujesz tylko jednego owocu

Kamień w czajniku skutecznie może zepsuć chwile delektowania się kawą lub herbatą. Wlewamy do czajnika twardą wodę z kranu, w wyniku czego na dnie powstaje nieestetyczny osad. Istnieje jednak pewien trik, dzięki któremu szybko pozbędziesz się kamienia z czajnika.

Główną przyczyną powstawania kamienia w czajniku jest twarda woda w kranie. Obfituje ona w jony wapnia i magnezu, w wyniku czego na czajniku powstaje brzydki, biały nalot. Raz na jakiś czas wymaga on gruntownego czyszczenia, dzięki któremu kamień zniknie. Zamiast wydawać fortunę na specjalne środki do odkamieniania, wypróbuj domowe sposoby. Są łatwe i równie skuteczne.

Zobacz wideo Jak wyczyścić czajnik? Mamy na to 3 proste sposoby

Jak usunąć kamień z czajnika? Prosty i skuteczny trik

Kamień w czajniku nie jest groźny dla zdrowia, jednak wygląda nieestetycznie i potrafi zepsuć smak napoju. Szybkim sposobem na pozbycie się kamienia z czajnika jest sok z cytryny. Wlej szklankę soku z cytryny do czajnika i pozostaw na godzinę. Po tym czasie wylej sok i umyj czajnik. Jeśli nie masz akurat w domu cytryn, możesz użyć kwasku cytrynowego. Wsyp do czajnika torebkę kwasku, zalej do połowy wodą i zagotuj. Po zagotowaniu się mieszanki odstaw czajnik na trzy godziny. Wylej roztwór i wypłucz czajnik.

Odkamienianie czajnika. Inne szybkie domowe sposoby

Masz w domu coca-colę? Wlej do czajnika 250 ml coli, dolej trochę wody i zagotuj. Gdy mikstura zacznie wrzeć, pozostaw ją na 30 minut. Po tym czasie wylej mieszankę i przemyj czajnik wodą. Jeśli zależy ci na bardziej spektakularnym efekcie, dosyp do coli dwie łyżki sody oczyszczonej. Pamiętaj jednak, że soda ma specyficzny i intensywny zapach. Gdy wylejesz roztwór, umyj dokładnie czajnik kilka razy. Wtedy będziesz mieć pewność, że zapach sody nie przeniesie się na kawę albo herbatę, którą będziesz przygotowywać w czajniku.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: