Włóż stopy do miski z wodą utlenioną. Efekt zaskakuje. Pozbędziesz się popularnego problemu

Masz ją w swoim domu, ale nie zdajesz sobie sprawy, do jak wielu celów możesz ją wykorzystywać. Zanurz w niej stopy, a efekt cię zaskoczy. Pozbędziesz się uciążliwych problemów ze stopami raz na zawsze.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pękające pięty, nieprzyjemny zapach, a nawet grzybica to dolegliwości, które dotykają wielu Polaków. Na szczęście istnieją domowe sposoby na radzenie sobie z nimi. Sprawdź, co możesz zrobić.

Często dbając o pielęgnację ciała, zapominamy o stopach. To przecież na nich spędzamy całe dnie. Niezwracanie uwagi na tę część ciała może skończyć się dla nas bardzo nieprzyjemnie. Zaniedbane stopy o wiele ciężej będzie doprowadzić do porządku. Pielęgnację stóp warto więc wprowadzić do swojej regularnej rutyny.

Mocz nogi w wodzie utlenionej. Efekty Cię zaskocząMocz nogi w wodzie utlenionej. Efekty Cię zaskoczą fot. shutterstock.com

Woda utleniona to doskonały dodatek do pielęgnacji stóp

Woda utleniona zadziała na kilka sposobów. Przede wszystkim zadziała odkażająco. Dodatkowo usunie nieprzyjemny zapach, przyspieszy gojenie się raz oraz zlikwiduje bakterie, ukoi stany zapalne i pomoże w walce z grzybicą. Jeśli dodasz wodę utlenioną do miski z letnią wodą, pomoże to również zmiękczyć zrogowaciały naskórek.

Jak przygotować kąpiel dla stóp z dodatkiem wody utlenionej?

Przygotuj miskę, ręcznik i wodę utlenioną. Miskę wypełnij letnią lub ciepłą wodą oraz wodą utlenioną w proporcji 1:1. Następnie zanurz stopy w roztworze i na 20 minut, zajmij się oglądaniem serialu, lub czytaniem książki. Po zakończeniu kąpieli stóp koniecznie usuń zrogowaciały naskórek przy użyciu pumeksu lub specjalnego przyrządu peelingującego. Na koniec posmaruj stopy kremem nawilżającym, najlepiej z dodatkiem mocznika.

stopy w wodziestopy w wodzie shutterstock.com

Jakie są inne zastosowania wody utlenionej, o których możesz nie wiedzieć?

Używanie wody utlenionej do pielęgnacji to sposób znany jeszcze przez nasze babcie i prababcie. Sposób naprawdę działa i jest tani. Woda utleniona ma jednak wiele innych zastosowań. Jakich? Dodanie wody utlenionej do prania zadziała doskonale jako wybielacz. Możesz również wykorzystać ją do umycia fug oraz płytek w łazience. W ten sposób usunięte zostaną grzyby i bakterie.

Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Romantyczna sukienka na wiosnę już za 59,99! Klasyczna, a piękna.

Więcej o: