Zanim położysz się spać, owiń folią aluminiową klamkę. Efekt może cię zaskoczyć

Jeśli mimo zamkniętych drzwi boisz się, że ktoś może chcieć nocą włamać się do mieszkania, wypróbuj prosty trik z folią aluminiową. Wystarczy owinąć nią szczelnie klamkę i położyć się spać. Metoda jest prosta i nic nie kosztuje. Na czym dokładnie polega?

Czasem przed położeniem się spać dręczy nas niepokój. Nic dziwnego, gdyż wiele osób od czasu do czasu martwi się, że podczas snu może paść ofiarą złodziei, którzy włamią się do mieszkania. Na szczęście istnieje prosty trik, który po przespanej nocy w mig pozwoli nam sprawdzić, czy przy drzwiach nie majstrował włamywacz. Na czym polega ta metoda?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Złodziej samochodów polował w kościele. Kradzież podczas mszy nagrał monitoring

Zanim położysz się spać zawiń klamkę w folię aluminiową. Dzięki temu sprawdzisz, czy ktoś majstrował nocą przy drzwiach

Jeśli masz mieszkanie w bloku możliwe, że kiedyś już usłyszałaś niepokojący dźwięk naciskania klamki w drzwiach — nawet w ciągu dnia. Choć wiele osób zdaje sobie sprawę z powagi bezpieczeństwa i zamyka mieszkanie na klucz, a do podobnych sytuacji często dochodzi po prostu z powodu pomyłki gości sąsiadów, niektórzy czują się później niepewnie i nie chcą, by podobne incydenty się powtarzały. Jeśli miałoby do nich dojść, chcieliby też być ich świadomi. 

Okazuje się, że istnieje prosty trik, który pozwoli sprawdzić, czy złodziej lub inna nieproszona osoba majstrowała nocą przy naszych drzwiach. Wystarczy przed snem owinąć klamkę drzwi wejściowych w mieszkaniu folią aluminiową, tak, by ściśle przylegała. Jeśli rano zauważysz, że jest poluzowana lub uszkodzona, oznacza to, że ktoś w nocy próbował wejść do mieszkania. Dzięki temu będziesz wiedzieć, że warto zachować szczególną czujność, co pozwoli uchronić się przed włamaniem.

Jak się chronić przed włamaniem? Proste działania zniechęcą złodziei do wdarcia się do mieszkania

Oprócz triku z folią aluminiową, który pomoże sprawdzić, czy ktoś naciskał nocą na klamkę, warto dbać o bezpieczeństwo na co dzień. Okazuje się, że proste działania pomogą uchronić się przed włamaniem.

  1. Zwracaj uwagę na to, gdzie zostawiasz klucz — Choć coraz częściej przestaje się to praktykować, niektórzy do dziś decydują się na umieszczanie klucza pod wycieraczką czy w podstawce od donicy z kwiatami przed drzwiami do mieszkania. To miejsca, które potencjalni złodzieje często sprawdzają jako pierwsze, jeśli szukają klucza do domu. W trosce o bezpieczeństwo warto zrezygnować z podobnych praktyk i nosić go zawsze przy sobie.
  2. Regularnie pozbywaj się ze skrzynki ulotek i listów — Złodzieje, którzy widzą zapełnioną skrzynkę często dochodzą do wniosku, że właściciele mieszkania wyjechali i decydują się na dokonanie włamania. Aby nie ułatwiać im tej decyzji, warto dbać o czystość, by mieli poczucie, że posesja nigdy nie jest opuszczona.
Więcej o: