Makijażystka gwiazd zdradza, jak powinno się nakładać korektor. Wiele z nas robi to źle

Zdarzyło ci się, próbować ukryć pryszcz, cienie pod oczami lub inne niedoskonałości korektorem? Ta makijażystka gwiazd zdradza, jak robić to poprawnie. Większość z nas robi to źle...

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W internecie można znaleźć wiele filmików i artykułów sugerujących poprawną aplikację korektora. Dzięki aplikacji TikTok możemy dowiedzieć się, jak ten produkt aplikują makijażyści gwiazd. Okazuje się, że nie jest to tradycyjny sposób, jaki do tej pory mogłyśmy używać...

 

Makijażystka gwiazd zdradza, jak poprawnie aplikować korektor na niedoskonałości

Korektor to produkt, którego używamy, by ukryć cienie pod oczami, pryszcze, przebarwienia, oraz przy konturowaniu twarzy. Okazuje się jednak, że poprawna metoda ukrycia niedoskonałości różni się nieco od tej popularnie stosowanej. Nie będziemy używać gąbeczki ani aplikatora, który posiada każdy korektor. 

Jak poprawnie nałożyć korektor, by ukryć niedoskonałości cery?

Makijażystka gwiazd swoją wypowiedź zaczyna od ostrzeżenia nas, by nigdy nie nakładać korektora aplikatorem bezpośrednio na pryszcz. Jeśli to zrobimy, zainfekujemy go oraz nałożymy dużo więcej produktu, niż potrzeba. Nadmiar korektora sprawi, że produkt będzie się ważyć, a niedoskonałość będzie rzucać się jeszcze bardziej w oczy. Makijażystka radzi, by korektor nałożyć na wierzch dłoni, następnie by przy użyciu małego pędzelka nabrać odrobinę produktu i zaaplikować go bezpośrednio na pryszcz. Następnie należy wciąć większy pędzel i delikatnie wklepywać nim produkt w skórę tak, by zgrał się z resztą skóry. Zaznacza również, by na pryszcz nie nakładać później pudru.

 

Metoda zaproponowana przez makijażystkę to oszczędność produktu oraz efekt maksymalnego krycia

Technika zaproponowana przez makijażystkę gwiazd zapewni doskonałe krycie. Dzięki delikatnemu opracowaniu niedoskonałości pędzelkiem ukryjemy teksturę, nawet jeśli pryszcz jest duży lub mamy do czynienia ze strupem. Korektor możemy nałożyć dwa razy, jeśli problem jest większy. Należy pamiętać, by korektor aplikować dopiero po nałożeniu podkładu, jako ostatni krok w makijażu.

Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Romantyczna sukienka na wiosnę już za 59,99! Klasyczna, a piękna.

Więcej o: