Zamiast wylewać do zlewu, podlej tuje. Niezawodny trik, aby gęsto i zdrowo rosły

Tuje są chętnie sadzonymi roślinami w ogrodzie, mają niewygórowane wymagania i są proste w pielęgnacji. Często sadzimy je wzdłuż ogrodzenia, aby spełniały funkcję żywopłotów. Istnieje sposób, który sprawi, że tuje urosną znacznie szybciej.

Tuje inaczej nazywane są żywotnikami, a ich popularność wynika z wyjątkowej odporności i łatwej pielęgnacji. Stanowią piękną ozdobę przez cały rok, ponieważ nie tracą koloru na zimę. Jak je pielęgnować, aby rosły szybko i bujnie?

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Jak dbać o tuje na wiosnę? Pamiętaj o kompoście

Tuje rosną na każdej glebie, chociaż najlepiej sprawdzi się oczywiście gleba przepuszczalna i żyzna. Dookoła tui warto wysypać korę, aby ziemia wokół nie wysychała. Najlepszym okresem na sadzenie tych roślin jest czas od kwietnia do czerwca lub wrzesień, ponieważ sadzenie tui latem, gdy panują duże upały, grozi ich wyschnięciem. Wiosną warto nawozić rośliny kompostem, który dostarczy jej próchnicy i poprawi chłonność gleby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przyspieszyć wzrost tui? Przygotuj ekologiczne nawozy

Aby tuje rosły w naszym ogrodzie szybciej, warto pamiętać o ich nawożeniu. W przypadku tych roślin świetnie sprawdzają się domowe nawozy, które są bogate w składniki odżywcze. Z czego można przygotować ekologiczną odżywkę dla tui? Woda po gotowaniu warzyw jest świetnym źródłem fosforu, magnezu, potasu i azotu. Warto przelać wodę do konewki i podlewać ziemię wokół tui. Pamiętajmy jednak, aby nie podlewać roślin wodą posoloną lub doprawianą przyprawami. Świetnie sprawdzą się również fusy po kawie. Resztki należy zalać gorącą wodą i odczekać, aż ostygnie, a następnie przelać do konewki i podlać roślinę. Podobnie jak w przypadku wody po warzywach, wywar po kawie nie powinien mieć dodatków na przykład mleka lub cukru.

Więcej o: