Mieczyki. Kiedy sadzić, aby pięknie kwitły? Nie przegap tego terminu, a będą długo zdobić ogród

Wśród kwiatów, które bez wątpienia pięknie ozdobią nasz ogród są mieczyki. Kiedy sadzić te rośliny, aby wyrosły zdrowe i cieszyły oko pięknym kwiatostanem? Najlepszy termin się zbliża. Podpowiadamy też, kiedy sadzić bratki i jaki jest najlepszy czas na sadzenie róż.

Wielu ogrodników zastanawia się, co w najbliższym czasie można sadzić w ogrodzie, aby nie przegapić terminu. Sprawdź, jak uprawiać i pielęgnować mieczyki, a także, kiedy sadzić róże i bratki.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Kalendarz ogrodnika. Co, kiedy sadzić? Zbliża się czas na mieczyki 

Mieczyki są roślinami bulwiastymi i sadzi się je od końca kwietnia do początku maja. Pamiętajmy, że umieszczać należy je w glebie, dopiero gdy znikną przymrozki, a na zewnątrz jest ciepło i sucho. Gdy wsadzimy mieczyki do zimnej i nazbyt wilgotnej ziemi, najprawdopodobniej zgniją lub dopadnie je choroba. Kwiaty te przepadają za glebą gliniasto-piaszczystą o dobrej przepuszczalności. Lubią słoneczne stanowiska osłonięte od wiatru. Mieczyki zaczynają kwitnąć około 3 miesiące po posadzeniu. Podlewamy je raz na tydzień. Ich kwitnienie przypada na połowę lipca do połowy września. Mieczyki warto nawozić np. kompostem lub nawozem mineralnym. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić róże? Oto najkorzystniejsze terminy

Nie wiesz, kiedy sadzić róże? Otóż najlepszym okresem na sadzenie róży jest czas od marca do kwietnia lub od września do października. Nie sadzimy róż w przeciągu. Rośliny te lubią słoneczne stanowiska. Pamiętajmy również o regularnym przycinaniu.

Bratki. Kiedy sadzić? Nie przegap terminu

Jeśli zastanawiasz się, kiedy sadzić bratki, pamiętaj, że te kwiaty można wysadzać już w marcu. Bratkom nie szkodzą przymrozki, ale warto je dobrze zahartować. Po zakupie trzymajmy je kilka dni na osłoniętym od wiatru balkonie, a dopiero potem wsadźmy do gleby.

Więcej o: