Posyp nią dywan i zostaw na noc. Rano odkurz, a po smrodzie nie będzie śladu

Czysty i pachnący dywan to ozdoba każdego pomieszczenia. Zdarza się jednak, że po praniu dywan brzydko pachnie. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić? Okazuje się, że wystarczy tylko jeden produkt z kuchennej szafki, aby pozbać się nieprzyjemnego zapachu.

Dywan to piękny i funkcjonalny dodatek do wystroju wnętrza. Warto odpowiednio dbać o jego wygląd, żeby zawsze schludnie się prezentował. Czasem pomimo regularnego czyszczenia dywan zaczyna brzydko pachnieć. Jeśli z twojego dywanu unosi się nieprzyjemny zapach, wypróbuj jeden prosty trik. Będzie ci potrzebny produkt, który na pewno masz w kuchni.

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Dlaczego dywan brzydko pachnie? Przyczyn może być kilka

Zdarza się, że po praniu dywan brzydko pachnie. Może to wynikać z nadmiaru wilgoci i niedokładnego suszenia. Warto też sprawdzić, czy nie ma na nim plam z jedzenia i picia. Dywan może stać się wtedy siedliskiem bakterii, które roznoszą się po całym pomieszczeniu. Jeśli masz zwierzaka, upewnij się, że pod twoją nieobecność nie nasikał na dywan. Gdy udało ci się już zlokalizować źródło problemu, możesz spróbować usunąć go samodzielnie. Nie musisz jednak wydawać fortuny na specjalne preparaty do czyszczenia.

Jak wyczyścić dywan? Trik na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu

Rozsyp sodę oczyszczoną po całej powierzchni dywanu. Zrób to za pomocą łyżki stołowej, żeby w każdym miejscu proszek był rozsypany równomiernie. Pozostaw tak dywan na całą noc, a rano dokładnie go odkurz. Soda zlikwiduje nieprzyjemny zapach i wszystkie plamy. Dodatkowo sprawi, że dywan znów będzie świeży i pachnący.

Jeśli zależy ci na bardziej spektakularnym efekcie, wsyp do buteleczki ze spryskiwaczem dwie łyżki sody i wlej szklankę octu. Wymieszaj i spryskaj dywan powstałą mieszanką. Poczekaj do wyschnięcia i odkurz cały dywan. Gotowe!

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: