Jak umyć okna? Wykorzystaj szufelkę. Efekty przerosną twoje oczekiwania

Czyszczenie okien bywa trudną i kłopotliwą sprawą dla wielu osób. Nieestetyczne smugi i zacieki to problem wielu z nas. W internecie pojawia się mnóstwo wskazówek i pomysłów, jak umyć okna dobrze i jednocześnie szybko, ale niewiele osób słyszało o triku z szufelką.

Istnieje wiele technik mycia okien, ale nie wszystkie się sprawdzają. Na oknach zalega brud, kurz i pył, przez co często podczas mycia pozostają brzydkie smugi. Jak temu zaradzić? Warto sprawdzić metodę z wykorzystaniem szufelki, która jest dość nietypowa, lecz skuteczna.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Zamiast ściągaczki do wody użyj... szufelki. Szyby będą czyste i bez smug

Dobrym sposobem na szybkie umycie okien jest profesjonalna ściągaczka do wody. Jednak nie każdy posiada w domu takie narzędzie, a świetnym jego zamiennikiem jest szufelka, która na co dzień służy nam do zbierania śmieci czy piasku. Jak umyć okna z pomocą szufelki? Spryskaj powierzchnię szyby płynem, a gąbką usuń zabrudzenia, a następnie ściągnij resztki szufelką, przykładając gumowy element do powierzchni szkła.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak zrobić domowy płyn do mycia szyb? Przepis na ekologiczne mieszanki

Oczywiście do mycia okien możemy zastosować kupiony w sklepie płyn do szyb, lecz warto pamiętać, że równie dobrze sprawdzają się domowe i ekologiczne sposoby. Płyn do mycia szyb możesz przygotować w domu z produktów, które z pewnością posiadasz w kuchni.

  • Płyn na bazie octu. Pół szklanki octu połącz z dwiema szklankami wody, łyżeczką płynu do naczyń i dwiema łyżkami soku z cytryny. Wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem.
  • Płyn z coca-coli. Przelej gazowany napój do butelki z atomizerem i spryskaj szyby, następnie umyj je szmatką. Kiedy będą wyczyszczone, opłucz szyby wodą i wytrzyj suchą ściereczką.
Więcej o: