Nie akademik, tylko dom studencki. Pani z dziekanatu z filmu "Kogel-mogel" ma już 67 lat

Wielu z nas kojarzy niezbyt sympatyczną panią z dziekanatu w filmie "Kogel mogel". Choć rola była epizodyczna, a Agata Rzeszewska pojawiła się zaledwie w dwóch scenach, na długo zapadła w pamięć widzów. Dziś aktorka ma już 67 lat. Jak wygląda i czym się zajmuje?

Agata Rzeszewska urodziła się 2 stycznia 1956 r. w Łodzi. Jest polską aktorką i lektorką filmową. Choć jej udział w pierwszej części filmu "Kogel mogel" nie był zbyt duży, widzowie do dziś wspominają panią Krysię z dziekanatu, która dobitnie w rozmowie z Kasią Solską podkreśliła, że nie mówi się "akademik", tylko "dom studencki". Jak dziś wygląda i czym zajmuje się Rzeszewska?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Kogel Mogel" to film jakby kultowy. Za co ludzie go tak kochają? Za te cytaty!

Pamiętacie panią z dziekanatu w "Kogel mogel"? Na długo zapadła w pamięć widzów

Pani Krysia z dziekanatu na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zdecydowała się studiować główna bohaterka filmu "Kogel mogel" na długo zapadła w pamięć widzów. Rola była epizodyczna, jednak bardzo charakterystyczna. Agata Rzeszewska świetnie zagrała niechętną do udzielenia pomocy studentom pracownicę, z którą konwersację nawiązała Katarzyna Solska, główna bohaterka filmu poszukująca noclegu przed rozpoczęciem zajęć na studiach. Pani Krysia z oburzeniem poinformowała dziewczynę, że w domu studenckim może być zakwaterowana dopiero od 30 września oraz że budynek znajduje się, oczywiście, "na Zamenhofa". Jedyny moment, w którym uśmiechnęła się od ucha do ucha, nastąpił, gdy po informację o adresie Solskiej przybył przystojny Paweł Zawada.

 

Czym dziś zajmuje się Agata Rzeszewska? Aktorka ma już 67 lat

Agata Rzeszewska w 1978 r. ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Aktorka jest córką reżysera Janusza Rzeszewskiego i kostiumograf Lidii Rzeszewskiej.

W 2023 r. skończyła 67 lat. Kobieta nie zrezygnowała z aktorstwa i wciąż pojawia się na planach seriali i filmów. Przed występem w "Kogel mogel" zagrała w kultowej komedii "Och, Karol" z 1985 r., a także w filmie "Miś" czy "Misja specjalna". W ostatnich latach grywała w popularnych serialach takich jak "Klan" (1999), "Prawo Agaty" (2012-2015), "Barwy szczęścia" (2019), czy "M jak miłość" (2018-2020).

Więcej o: