Jak się pozbyć gołębi? Wlej do miski i postaw na balkonie. Ptaki będą omijać go z daleka

Grasujące na balkonie lub parapecie gołębie to zmora wielu z nas. Brudzą, są głośne i ciężko je przegonić. Istnieją jednak sposoby, które skutecznie odstraszą te ptaki. Wystarczy produkt z twojej kuchni, a gołębie będą omijać twój balkon i parapet z daleka.

Gołębie chętnie osiedlają się na parapetach lub balkonach, gdzie zdarza im się nawet wić gniazda. Czy istnieje złoty środek, aby się ich pozbyć? Podpowiadamy, jak przepędzić te ptaki domowymi sposobami. 

Zobacz wideo Emma ratuje miejskie gołębie. "Są znienawidzone"

Gołębie osiedliły się na twoim balkonie lub parapecie? Działaj jak najszybciej

Te ptaki chętnie przebywają w miastach — śmietniki, ulice czy parki to miejsca, gdzie się osiedlają, ponieważ mają tam dostęp do pożywienia. Często pojawiają się również na osiedlach mieszkaniowych, między innymi na naszych balkonach czy parapetach, gdzie czasem usiłują nawet wić gniazda. Jeśli zauważyłaś obecność gołębi, lepiej jak najszybciej zacznij działać, gdyż są one nosicielami wielu chorób i pasożytów. Nie dokarmiaj ptaków, a jeśli zadomowiły się na twoim balkonie i uwiły gniazdo, pamiętaj, że jeżeli są już pisklęta, nie możesz ich usunąć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na odstraszenie gołębi. Z pomocą przyjdzie ci ocet

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest siatka, jednak nie na każdym balkonie można ją zamontować. Wiele osób kupuje również plastikowego kruka, który ma za zadanie odstraszać gołębie, ale ptaki z czasem się do niego przyzwyczajają i przestaje spełniać swoją funkcję. Oto domowe sposoby na odstraszenie gołębi:

  • Ocet: zapach octu skutecznie zniechęca ptaki do przebywania w obrębie naszego balkonu lub parapetu. Wlej ocet do pojemnika i pozostaw np. przy balustradzie.
  • Naftalina: gołębie nie znoszą jej zapachu, więc wystarczy pozostawić kulki z naftaliny na balkonie lub parapecie, a ptaki nie powinny przylatywać.
  • Płyty CD: odbijają światło słoneczne i odstraszają ptaki.
Więcej o: