Nie tylko Diana płakała przed ślubem. Księżna Kate była rozczarowana pewną przykrą sytuacją

Dzień przed swoim ślubem księżna Diana dowiedziała się, że przyszły mąż ją zdradza. Dlatego też jak wielu zauważyło na samej uroczystości, choć uśmiechała się, to był to uśmiech wręcz wymuszony. Jak się okazuje, wiele lat później jej synowa również przeżyła chwile smutku przed ślubem.

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla rodziny królewskiej. Śmierć królowej oznacza nie tylko żałobę i stratę, ale również budowanie przychylności dla nowego króla. A to z kolei niełatwe zadanie, zważywszy na to, jak bardzo znienawidzony został za zdradzanie swojej pierwszej żony. Na pewno w tym procesie nie pomógł dokument o księciu Harrym i jego małżonce Meghan Markle, a także bardzo kontrowersyjna biografia księcia. Wśród wielu zarzutów pojawia się w niej sugestia, jakoby książę William ożenił się z Kate Middleton tylko z rozsądku. Małżeństwo na wystąpieniach publicznych wygląda wręcz na idealne, ale ich początki były trudne. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czekająca Kasia na ustach tabloidów. Ślub, na który czekali Brytyjczycy

Kate i William poznali się w czasie studiów. Dziewczyna była uznawana za tak zwaną dobrą partię, inteligentną, wykształconą, piękną i z majętną rodziną, choć bez arystokratycznych korzeni. Ich związek miał się dobrze, ale William zwlekał z oświadczynami. Irytowało to Kate i niezmiennie było obiektem szyderstw brytyjskich brukowców, które nazwały ją nawet "Czekającą Kasią". Przyszła księżna zerwała z Williamem, a ten po pewnym czasie uznał, że jednak chce, by została jego żoną. Ślub przyszłego następcy tronu był wydarzeniem szalenie medialnym, transmitowanym na całym świecie. Oczywiście jedną z najważniejszych kwestii była suknia ślubna.

OFERTY AVANTI24.PL: Nowa kolekcja biżuterii W.KRUK zachwyca. Kolczyki z motywem kwiatowym wyglądają obłędnie!

Projekt ujawniono na długo przed ślubem. Suknia księżniczki zachwyciła

Kate nie chciała ujawniać, jak będzie ona wyglądać tak jak i pewnie większość panien młodych. Ten jeden aspekt przygotowań chciała zachować dla siebie. Projekt był owiany tajemnicą, jednak media nie dawały jej spokoju. Jakimś cudem informacja wyciekła, opisano, że projektem zajęła się Sarah Burton z domu mody Alexandra McQueena. A po tym szybko można było wywnioskować, w jakim będzie stylu i to aż dwa miesiące przed ślubem. Królewska ekspertka Katie Nichol w filmie dokumentalnym „Secrets of the Royal Dressmakers" powiedziała: 

Spowodowało to łzy w Pałacu, ponieważ Kate zrobiła wszystko, co mogła, aby utrzymać suknię ślubną w tajemnicy.
 

Niestety Royalsi nie mogą liczyć na zbyt wiele prywatności. Mimo wszystko suknia Kate zachwyciła i stała się inspiracją dla wielu gwiazd i nie tylko. Błyszczała suknia, ale i królewska biżuteria, a księżna zachwycała urodą. Zdecydowanie jej fason zasługuje na miano "sukni księżniczki". 

Więcej o: