Pokazała, jak wyczyścić szczotkę do włosów. Wystarczą ciepła woda i dwie łyżki tego produktu

Jak często czyścisz szczotkę do włosów? Mało osób robi to regularnie, ograniczając się jedynie do usuwania wyczesanych kosmyków. Zaniedbanie prowadzi do rozwoju bakterii, a w konsekwencji - problemów ze skórą głowy. Jak czyścić szczotkę do włosów? Oto co radzi instagramerka Nicole Jaques.

Szary nalot na szczotkach do włosów to kurz, martwy naskórek i sebum, który w połączeniu z resztkami produktów i włosami daje idealną pożywkę dla bakterii. Im rzadziej czyścisz szczotkę, tym bardziej zanieczyszczona się staje. To może prowadzić do problemów ze skórą głowy. Jak czyścić szczotkę do włosów? Swoim sposobem podzieliła się z obserwatorami Nicole Jaques, instagramerka, która publikuje domowe porady i sposoby na sprzątanie.

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Dodaj dwie łyżki do wody, a będzie jak nowa

– Czyściłaś kiedyś dokładnie swoją szczotkę do włosów? Cóż, jestem tu, by ci powiedzieć, że powinnaś to robić co dwa tygodnie – powiedziała na początku nagrania. Pytanie wydaje się słuszne, rzadko bowiem robimy to regularnie. Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Nicole radzi, by na początek pozbyć się włosów zaplątanych pomiędzy ząbkami. Lokówki i okrągłe szczotki możesz oczyścić przy pomocy nożyczek, pomocna okaże się też ostra końcówka grzebienia. Przetnij włosy po obu stronach, co ułatwi ich usunięcie. Następnie przejdź do czyszczenia.

Do sporej miski lub umywalki (zatkaj ją wcześniej korkiem) wlej ciepłą wodę. Dodaj porcję łagodnego szamponu lub 2 łyżki sody oczyszczonej. Wymieszaj, by produkt dobrze się rozpuścił, a następnie zanurz oczyszczone z włosów szczotki, grzebienie i lokówki. Pozostaw na 20 minut. Przy pomocy starej szczoteczki do zębów oczyść przestrzenie pomiędzy ząbkami. Po wszystkim wypłucz szczotki pod bieżącą wodą i pozostaw do wyschnięcia na bawełnianym ręczniku. Zaleca się przeprowadzać takie czyszczenie co dwa tygodnie. Jeśli nie wierzysz, wystarczy, że spojrzysz na wodę, w której moczone były szczotki.

 

Przyłóż szufelkę do oknaJak myć okna, aby nie było smug? Wypróbuj nietypowy trik z szufelką

Jak czyścić drewnianą szczotkę? Sięgnij po alkohol

Jak wyczyścić szczotkę z drewnianą rączką? Takiego akcesorium lepiej nie zanurzać w wodzie. Co radzi Nicolę? Usuń włosy, a następnie zanurz na kilka sekund w wodzie z dodatkiem łagodnego szamponu. Spłucz, wytrzep z nadmiaru wody, a następnie spryskaj 70-procentowym roztworem alkoholu, najlepiej sprawdzi się alkohol izopropylowy. Pozostaw do wyschnięcia w takiej pozycji, by nie zniekształcić naturalnego włosia.

Kiedy pić siemię lniane?Siemię lniane na włosy. Jak stosować, aby uzyskać najlepsze efekty?

Więcej o: