Owiń mopa folią bąbelkową i przetrzyj panele. Ten trik będziesz stosować już zawsze

Z biegiem czasu panele podłogowe tracą swój blask i nie wyglądają tak, jakbyśmy dopiero co je kupili. Podłoga codziennie jest narażona na uszkodzenia i jej zużycie jest nieuniknione. Istnieje jednak pewien domowy sposób, który przywróci panelom świetny wygląd.

Panele podłogowe to efektowny i niedrogi sposób na wykończenie wnętrza. Niewiele osób wie jednak, jak odpowiednio o nie dbać. Jeśli chcesz, żeby twoje panele zawsze wyglądały doskonale, musisz przestrzegać kilku zasad. Podpowiadamy, co zrobić i czego użyć, żeby twoja podłoga odzyskała dawny blask. Potrzebujesz tylko jednej rzeczy.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Nabłyszczanie paneli. Trik z folią bąbelkową

Folia bąbelkowa znajduje się w większości paczek. Jeśli właśnie był u ciebie kurier, nie wyrzucaj folii ze swojej przesyłki. Przyda ci się do nabłyszczania paneli podłogowych. Jak jej użyć? W pierwszej kolejności dokładnie odkurz podłogę. Umyj ją za pomocą mopa i specjalnego środka do mycia podłóg. Gdy panele wyschną, rozprowadź na nich niewielką ilość nabłyszczacza do paneli. Teraz owiń folię bąbelkową wokół mopa i za jego pomocą wetrzyj preparat w podłogę. Folia jest delikatna, więc możesz mieć pewność, że nie uszkodzi paneli. Dzięki temu trikowi podłoga będzie błyszcząca i gładka.

Jak dbać o panele? Pamiętaj o kilku rzeczach

Jeśli na panelach pojawią się jakiekolwiek zanieczyszczenia, takie jak piasek czy resztki błota, od razu powinny być usuwane. Do sprzątania używaj odkurzacza z miękką końcówką. Materiał do mycia podłogi również powinien być odpowiednio miękki. Najlepiej sprawdzi się mop albo ściereczka z mikrofibry. Do mycia paneli podłogowych wystarcza mała ilości wody, gdyż od jej nadmiaru podłoga może zacząć puchnąć na łączeniach. Zabezpiecz też meble, które są przesuwne i często użytkowane przez domowników, takie jak krzesła i stół. Na spód nóżek przyklej filcowe podkładki, które zabezpieczą panele przed zarysowaniami.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: