Stewardessa poleciała do Turcji po "hollywoodzkie zęby". Różnica uderza. "Będziesz nosić protezy"

"Przygotuj się na zmianę za kilka lat", "Będziesz nosić protezy przed pięćdziesiątką" - to komentarze, które pojawiły się pod filmem młodek TikTokerki, która zaprezentowała swój śnieżnobiały uśmiech po wizycie w tureckiej klinice. Stewardessa zdecydowała się na zabieg wykonania koronek na zębach.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Chciał zostać inżynierem, ale został jednym z najpopularniejszych polskich tiktokerów. "Rodzice nie byli zadowoleni, że rzuciłem studia"

Metamorfozę Krystiny opisał m.in. brytyjski tabloid "The Sun". Młoda kobieta zwierzyła się swoim obserwatorom na TikToku, że jej ogromnym kompleksem od zawsze były naturalnie krzywe i przebarwione zęby. Zdecydowała się więc na zabieg wykonania koronek na zębach w tureckiej klinice.

Na co dzień Krystina pracuje jako stewardessa i na swoim koncie na TikToku dzieli się różnymi ciekawostkami, dotyczącymi jej "podniebnej" pracy. Dotąd zgromadziła ponad 299 tysięcy obserwujących.

Poleciała do Turcji po nowe zęby. Internauci nie mają wątpliwości

Jej film po operacji w Turcji szybko stał się bardzo popularny. Kobieta zaprezentowałam w nim efekt sprzed i po ingerencji tureckiego stomatologa.

Dla tych, którzy twierdzą, że popełniłem błąd. Myślę, że nie

- takim komentarzem opatrzyła opublikowane wideo.

Na nagraniu widać znaczącą różnicę. Wcześniej żółtawe i krzywe uzębienie zmieniło się w śnieżnobiałe i proste. 

"Będziesz nosić protezy"

Mimo, iż wiele osób gratulowało Krystinie decyzji i pochwalało jej krok, znaleźli się też tacy, którzy zauważyli, z jakimi konsekwencjami zdrowotnymi może się zmagać w przyszłości. W komentarzach czytamy m.in.:

Przygotuj się na ich zmianę za 6 lat 
Będziesz nosić protezy przed pięćdziesiątką 

Zabiegi w Turcji i niebezpieczne powikłania

Operacje plastyczne w Turcji to bardzo aktualny, ale też kontrowersyjny temat. Zabiegi w tym kraju stają się coraz bardziej popularne, np. dzięki influencerom, którzy latają tam m.in. po nowe pośladki, piersi lub włosy.

Niektóre z tych zabiegów są bardzo niebezpieczne i mogą się fatalnie skończyć, jak m.in. brazylijski lifting pośladków, któremu poddała się Brytyjka Sophie Dewey:

Podobne niebezpieczeństwa wiążą się z wykonaniem tzw. "tureckim zębów", również zyskujących na popularności wśród influencerów.

Niestety, prezentowanie efektu "przed i po" w mediach społecznościowych niezbyt często idzie w parze z jednoczesnym informowaniem swoich obserwatorów o szkodliwościach takiego zabiegu.

Zabieg polega na tym, że turecki stomatolog najpierw spiłowuje naturalne zęby pacjenta, a potem nakłada wybrane przez niego koronki. Skutki uboczne, które mogą po nim wystąpić to: ropień dziąseł, obumarcie naturalnych zębów, zapalenie miazgi oraz uszkodzenie nerwów.

"Najgorsza rzecz, jaką przeszłam"

Wcześniej o niespodziewanych powikłaniach po założeniu specjalnych implantów alarmowała na TikToku Katie Inglis. Brytyjka jeszcze trzy miesiące po zabiegu zmagała się z problemami.

To była najgorsza rzecz, na jaką kiedykolwiek się zdecydowałam

- wyznała. Jej stan po zabiegu był bardzo kiepski i spędziła w łóżku następne cztery dni. Gdy wróciła do Wielkiej Brytanii, czekał ją dalszy ciąg koszmaru. Okazało się, że tureccy dentyści zostawili w jej jamie ustnej pozostałości po sprzęcie medycznym. Była zmuszona przejść kolejny zabieg. Zaznaczała, że należy ostrzegać innych przed tego rodzaju konsekwencjami.

Źródło: TikTok/The Sun/

Więcej o: