Miała najdłuższe paznokcie świata. Postanowiła je obciąć po 30 latach. Manicure zajmował jej kilka dni

Była znana jako kobieta z najdłuższymi paznokciami na świecie. Po niemal 30 latach Ayanna William ze Stanów Zjednoczonych oficjalnie postanowiła ściąć zaskakująco długi manicure, który towarzyszył jej przez prawie połowę jej życia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jedną z najbardziej intrygujących kategorii rekordów w Księdze Rekordów Guinnessa są najdłuższe paznokcie. Ludzie są tym zafascynowani i zaciekawieni, co przyczynia się do tego, że ludzie postanawiają je zapuszczać. Pojawiają się również pytania o codzienne życie i jak takie osoby wykonują podstawowe czynności ze swoimi super długimi paznokciami. 

 
Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Najdłuższe paznokcie na świecie. Poświęciła ponad 28 lat, aby osiągnąć rekord i go utrzymać

Ayanna poświęciła ponad 28 lat na zapuszczanie paznokci. Robiła to od 1993 roku. W pewnym sensie ta czynność stała się dla niej kluczową częścią tego, kim jest. Już jako dziecko, przejawiała zainteresowanie tematem paznokci i zdobień. Amerykanka wspomina, jak w dzieciństwie prosiła mamę, żeby sprawdziła, jak długie są jej paznokcie i czy mogłaby je pomalować na określone kolory.

Moja mama była dla mnie inspiracją do zapuszczania paznokci, oczywiście wcale nie były takie długie, ale malowała je na czerwono i były spiczaste. Potem widziałam inne panie przede mną, które miały długie paznokcie.

W 2017 roku zmierzono jej paznokcie, które mierzyły wtedy 576,4 cm. Okazało się, że pobiła rekord na najdłuższe paznokcie na parze dłoni i jej osoba pojawiła się w Księdze Rekordów Guinnessa 2018. Oprócz tytułu Williams mierzyła się również z mniej przyjemnymi aspektami posiadania rekordu. Gdy po raz ostatni robiła sobie manicure, zużyła w tym celu około 3 lub 4 butelki lakieru, a wykonanie tego zadania zajęło jej kilka dni.

 

Najdłuższe paznokcie świata. Problemy dnia codziennego i decyzja o ścięciu

Ayanna borykała się z codziennymi problemami ze swoimi długimi paznokciami i nie była w stanie wykonywać niektórych czynności, takich jak zmywanie naczyń i układanie prześcieradeł na łóżku.

Z moimi ruchami muszę być bardzo, bardzo ostrożny. Dlatego zwykle w myślach już przygotowuję się do kolejnego kroku, który muszę zrobić, aby upewnić się, że nie zranię się paznokciami - lub ich nie złamię. Jestem podekscytowana obcinaniem paznokci, ponieważ nie mogę się doczekać nowych początków.

W kwietniu 2021 roku postanowiła odwiedzić gabinet specjalisty i raz na zawsze pożegnać się z najdłuższymi paznokciami świata. Jeszcze przed zabiegiem dokonano ostatniego pomiaru paznokci Williams, które w dniu ścięcia mierzyły ponad 7 m. Przy użyciu elektrycznego narzędzia obrotowego pierwszy raz od blisko 30 lat paznokcie Amerykanki zostały obcięte. W rozmowie z CNN skwitowała:

Z paznokciami czy bez nadal będę królową. To nie moje paznokcie mnie zdobią, to ja je robię!
 
Więcej o: