Kobiety spod tych trzech znaków zodiaku to zazdrośnice. Lubią mieć wszystko pod kontrolą

Wielu wierzy, że dzień urodzenia realnie wpływa na ich osobowość i podejmowane decyzje. Wszystko za sprawą astrologii. Dotyczy to zarówno pozytywnych, jak i negatywnych cech. Twoja koleżanka jest wyjątkowo zaborcza i ma problemy z zazdrością? Sprawdź, czy nie jest jednym z tych znaków zodiaku.

Zazdrość to nieprzyjemne uczucie. Gdy jest go w nadmiarze, może prowadzić do zniszczenia związku, przyjaźni czy innych relacji z ludźmi. Do tego często sprawia, że zamiast skupiać się na tym, co mamy i czerpać z tego radość, kierujemy uwagę na rzeczy, których nam brakuje. Choć do astrologii powinniśmy podchodzić z przymrużeniem oka i traktować ją w ramach ciekawostki, warto wiedzieć które kobiety według niej są prawdziwymi zazdrośnicami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Partner Magdy Beredy jest o nią zazdrosny? Poszło o "Taniec z Gwiazdami"? [PLOTKERSI]

Skorpiony lubią panować nad sytuacją. W ten sposób okazują troskę

Skorpiony mają skomplikowaną osobowość, przez co niekiedy trudno je rozgryźć. Bywają impulsywne, zaborcze i bardzo emocjonalnie reagują na drobiazgi. Lubią przy tym kontrolować sytuację i mieć poniekąd poczucie władzy i panowania nad wszystkim, przez co wyjątkowo nie znoszą, gdy coś idzie nie po ich myśli. Z pozoru niewinna sytuacja potrafi wyprowadzić ich z równowagi. Swojego partnera chcą mieć tylko dla siebie i są niezwykle ciekawskie tego, co robi i z kim się spotyka. Nie wynika to jednak z ich złej woli, a raczej nietypowego okazywania troski. Wierzą, że wiedzą najlepiej, jak o kogoś zadbać.

Koziorożce lubią być najlepsze. Niekiedy zazdroszczą innym sukcesów

Kobiety spod znaku Koziorożca są niezwykle ambitne i choć z pozoru wydają się chłodne i zdystansowane, tak naprawdę doskonale potrafią ukrywać swoje emocje oraz uczucia. Bywają zazdrosne nie tylko o partnera, ale także sytuacje, gdy ktoś okazuje się w czymś lepszy, bądź bardziej doceniony od nich. Ponad wszystko nie chcą być planem awaryjnym, a do tego nie znoszą przegrywać. Najlepiej czują się, gdy są najlepsze i wygrywają. Drugie miejsce powoduje u nich smutek i zazdrość.

Rak nie lubi kontrolować. Jego zazdrość wynika z braku pewności siebie

Kobiety spod znaku Raka są wyjątkowo zazdrosne, bywają również z tego powodu zaborcze. Wynika to jednak z lęku przed utratą ukochanej osoby, a co za tym idzie, także kompleksów i niepewności. Nie mają potrzeby sprawdzania, czy kontrolowania partnera, zamiast tego bywa, że stosują szantaż emocjonalny. Raki dobrze przekonywać o ich wyjątkowości oraz dodawać pewności siebie, a dzięki temu nie poddadzą się zazdrości i kompleksom.

Więcej o: