Metoda odchudzania, którą ukrywają gwiazdy. Efekt uboczny może pojawić się na twarzy

Lekarze przestrzegają przed możliwym skutku ubocznym stosowania leku Ozempic. Mowa o tzw. zespole twarzy ozempikowej. Może on pojawić się u osób, które przyjmują środek bez wskazań medycznych.

Ozempic to lek przeznaczony do leczenia cukrzycy typu 2. Jest on polecany zwłaszcza w przypadku chorych, którzy zmagają się z otyłością. Nie jest jednak tajemnicą, że z metody tej korzystają także osoby zdrowe, które chcę schudnąć. Jakiś czas temu przyznał się do tego Elon Musk. 

Zobacz wideo Jak rozpoznać zaburzenia odżywiania u dziecka?

Zastrzyki odchudzające popularne w Hollywood

O tego typu lekach zrobiło się głośno między innymi za sprawą sióstr Kardashian. Jakiś czas temu youtubeka Lorry Hill wzięła pod lupę metamorfozę Kim, która w ciągu trzech tygodni zrzuciła aż 7 kilogramów. Film wzbudził spore zainteresowanie. Jego autorka uważa, że zarówno Kim, jak i jej siostra Khloe, mogą korzystać z zastrzyków odchudzających. Informacja ta pochodzi z bliskiego otoczenia gwiazd.

 

Kim nigdy nie przyznała się oficjalnie do korzystania z tej metody. Jak przekonywała w wywiadach, swoją metamorfozę zawdzięcza restrykcyjnej diecie i aktywności fizycznej. - Dwa razy dziennie wkładałam sauna suit, biegałam na bieżni, całkowicie wyeliminowałam cukier i węglowodany, jadłam tylko warzywa i białko. Nie głodziłam się, ale trzymałam rygor - wyznała w rozmowie z magazynem "Vogue".

Lekarze ostrzegają: Efekt uboczny może pojawić się na twarzy

Niedawno media obiegła informacja o możliwym skutku ubocznym stosowania leku Ozempic. Mowa o tzw. zespole twarzy ozempikowej (ozempic face), który zaobserwowali amerykańscy lekarze u osób stosujących lek bez wskazań medycznych. Jako pierwsza problem ten nagłośniła diabetolożka Ann Peters. W takich przypadkach twarz robi się bardziej obwisła i pomarszczona. Dzieje się tak na skutek szybkiej utraty tkanki tłuszczowej. Jak dowiadujemy się z publikacji na ten temat, osoby te często zgłaszają się do specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, gdyż wyglądają starzej. 

Więcej o: