Jak usunąć grzyba ze ściany? Popularny płyn z apteki za 8 zł szybko rozwiąże groźny problem

Jak usunąć grzyba ze ściany? Wilgoć, którą często odczuwamy w mieszkaniach zimą i wiosną, sprawia, że na powierzchniach pojawiają się wykwity. Warto jak najszybciej się ich pozbyć, ponieważ szkodzą zdrowiu. Okazuje się, że preparat na pleśń można przygotować samodzielnie w domu.

Gdy w pokoju czuć wilgoć, a na ścianach pojawiają się nieestetyczne wykwity, pierwsze, co zazwyczaj robimy, to dokładne wietrzenie mieszkania. Niestety czasem to nie wystarczy, a przebywanie w zanieczyszczonym miejscu prowadzi do kłopotów ze zdrowiem. Z tego względu warto zwalczyć problem od razu, gdy się go zauważy. Na szczęście w wielu przypadkach pomogą mieszanki z domowych produktów. Dzięki nim plamy znikną, a ściany będą czyste.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Jak usunąć grzyba ze ściany? Wykorzystaj pastę z kuchennego produktu

W pozbyciu się grzyba i pleśni ze ścian oraz sufitów pomoże produkt, który większość z nas ma w kuchennej szafce. Mowa o popularnej sodzie oczyszczonej. Produkt zadziała przeciwgrzybiczo, a na dodatek usunie nieprzyjemny zapach unoszący się w pomieszczeniu. Jedyne co należy zrobić, to połączyć go z odrobiną wody, by uzyskać konsystencję pasty, a następnie (zakładając uprzednio ochronne, gumowe rękawice) nałożyć gotową mieszankę na zabrudzenia. Gdy miną dwie godziny, usuń pozostałości delikatną gąbeczką lub szczoteczką i dokładnie wywietrz mieszkanie. Nie zapomnij, by po wszystkim wyrzucić do śmieci rękawiczki i to, co posłużyło do pocierania powierzchni. Ponowne wykorzystanie, na przykład do mycia naczyń może źle wpłynąć na zdrowie. 

Jak skutecznie odgrzybić mieszkanie? Zaopatrz się w olejek herbaciany

Grzyb na ścianie nie jest jedynie problemem estetycznym. Wdychanie oparów, które wydziela, szkodzi zdrowiu, dlatego nigdy nie należy bagatelizować problemu i warto podjąć działania od razu po pojawieniu się nawet najmniejszych wykwitów. Okazuje się, że skuteczny w walce o oczyszczenie powierzchni jest olejek herbaciany, który można kupić w większości aptek. Zastosowanie produktu na ścianach jest bardzo łatwe.

  1. Zmieszaj dwie łyżki olejku herbacianego z dwiema szklankami ciepłej wody.
  2. Przelej gotową mieszankę do buteleczki z atomizerem i spryskaj obficie powierzchnię, którą pokryły zmiany.
  3. Odczekaj około 1 godzinę, ponownie rozpyl preparat, załóż ochronne rękawice i wyszoruj ściany lub sufity szorstką stroną gąbki.
  4. Wyrzuć gąbkę i rękawice do śmieci.
Więcej o: