Najdroższe psy domowe na świecie. Za te "święte szczeniaki" trzeba zapłacić nawet 15 tys. zł

Kochamy je całym sercem i obdarzamy miłością i uczuciem. Ale ile byłbyś skłonny zapłacić za swojego szczeniaka? Chociaż niektóre ceny za najdroższe psy domowe mogą zadziwiać, cena podyktowana jest pewnymi czynnikami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy pies to wydatki, na które składają się opieka weterynaryjna, jedzenie, zabawki, smakołyki czy pielęgnacja. W niektórych przypadkach dochodzi jeszcze początkowy koszt zakupu psa, o ile nie zdecydujesz się na adopcję ze schroniska. Na listę najdroższych ras psów i na ich wysoką cenę ma wpływ kilka czynników. Liczy się m.in. rzadkość i czystość rasy, renoma i prawdziwość hodowli, a także to, czy pies pochodzi z wysokiego rodowodu. Bez względu na powód, ich miłośnicy są w stanie wydać na nie każdy grosz!

Zobacz wideo 46-latka trzymała zaniedbane psy w zimnym, przpełnionym odchodami kojcu. Została zatrzymana

Mastif tybetański, czyli "wielki pies stróżujący". Są niezależne i uparte

Pies, który zawsze nosi futro. Mastify tybetańskie są znane jako "wielki pies stróżujący", ponieważ są, jedną z najbardziej opiekuńczych ras psów na świecie. Pochodzą z Nepalu, Tybetu i Chin, gdzie są używane do odstraszania drapieżników od owiec. Mają szlachetny wygląd z bardzo gęstą sierścią, eleganckim ogonem i różnymi kolorami. Mastify tybetańskie są łagodne i kochające, ale mogą trzymać się również na uboczu w stosunku do obcych. Mają instynkt łowiecki, lecz przez lata udomowienia czują się doskonale w towarzystwie ludzi. Nawet przy odpowiednim szkoleniu mogą czasami być niezależne i uparte. Nie polegają na ludziach, jeśli chodzi o wskazówki i dodatkowo mają niezbyt dobrą reputację ze zwinnością. Za najlepsze osobniki w Polsce zapłaci się nawet do 15 tysięcy złotych, a na całym świecie istnieje tylko kilka tysięcy psów tej rasy. Najwięcej są w stanie zapłacić za niego Chińczycy, którzy uważają tę rasę prawie za świętą. Wierzą, że w ciele tego dostojnego psa mieszkają duchy zmarłych mnichów. 

Mastif tybetańskiMastif tybetański ~User7565abab_575/iStock

Pomeranian, czyli "pies z bajki". Ich osobowość jest przeciwieństwem ich wielkości

Szpic miniaturowy, czyli pomeranian nazywany jest też "psem z bajki" ze względu na swoją drobną budowę i królewską sierść. Chociaż są małe, ich cena jest bardzo wysoka. Pomeraniany pozostają przez całe życie wyjątkowo małe i są bardzo towarzyskie, podobnie jak Shih Tzu. Są potomkami dużych psów zaprzęgowych i mają twarz przypominającą lisa. Mimo niewielkich rozmiarów są pełne energii i potrafią rywalizować. Właśnie dlatego, mówi się, że jest to "pies, który myśli, że może". Rzeczywiście, ich osobowość jest przeciwieństwem ich wielkości. Obecnie rasa ta jest popularnym psem rodzinnym, ale może być zbyt zadziorna dla bardzo małych dzieci. Jeśli zapewnisz im odpowiednie szkolenie podczas ich szczenięcych lat, mogą być spokojni, a nawet uczestniczyć w sesjach terapeutycznych w szpitalach. Ogólnie rzecz biorąc, uzasadnia to, dlaczego są jedną z najdroższych ras małych psów. Przedstawiciele tej jednej z najdroższych ras kosztują w Polsce około 12 tysięcy złotych.

Pomeranian, inaczej szpic miniaturowyPomeranian, inaczej szpic miniaturowy Fot. skorchanov / Pixabay

Samojedy mają bardzo dumny wzrost, puszystą białą sierść i słynną uśmiechniętą twarz

Znana z wesołego, zaraźliwego uśmiechu, ta urocza i puszysta rosyjska rasa psów jest jedną z najdroższych ras. Poza tym, że roztapia serca, ten uśmiech ma praktyczny cel. Odwrócone kąciki ust, zapobiegają ślinieniu się psów, zapobiegając tworzeniu się sopli na ich twarzach. Są delikatne w stosunku do ludzi w każdym wieku, dzięki czemu są entuzjastycznymi towarzyszami zabaw dla dzieci i dorosłych. Jednak łatwo się nudzą, więc najlepiej będą pasować do ludzi, którzy mają czas na zapewnienie wystarczającej ilości ćwiczeń i mnóstwo stymulacji umysłowej, niezależnie od tego, czy jest to zabawa w chowanego na zewnątrz, czy wymagająca łamigłówka. Rasa pochodzi z miasta Oymyakon na Syberii, gdzie służyła, jako partnerzy w pracy ludu Samojedów. Ich gruba sierść pozwala im przetrwać mrozy nawet do -60 stopni. Najdroższe szczeniaki tej rasy kosztują w Polsce średnio 6 tysięcy złotych.

SamojedSamojed Abramova_Kseniya/iStock

Więcej o: