Rozpuść w wodzie i wyszoruj płytki łazienkowe. Będą lśnić, a ty na długo zapomnisz o brudzie

Zazwyczaj myjesz nimi talerze, tym razem wykorzystaj do wyczyszczenia płytek w łazience. Szerokie zastosowanie popularnego produktu może zaskoczyć. Dzięki niemu powierzchnia zalśni czystością i zapomnisz o drogich produktach ze sklepu. Czy masz już tę kapsułkę w domu?

Większość z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest regularne sprzątanie łazienki. Oprócz wanny, prysznica czy toalety warto też zwrócić szczególną uwagę na płytki, które szybko pokrywają się brudem i kurzem. Choć czyszczenie wydaje się łatwe, później często okazuje się, że na kafelkach pozostały smugi, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Na szczęście problem można rozwiązać zwykłą kapsułką do zmywarki. Sprawdź, jak to zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Rozpuść w wodzie i wyszoruj płytki łazienkowe. Będą lśnić i na długo zapomnisz o brudzie

Chcesz szybko i łatwo pozbyć się kurzu i zabrudzeń oraz sprawić, że na kafelkach nie będzie smug? Wykorzystaj tabletki do zmywarki. Skład kapsułek sprawi, że powierzchnia będzie zachwycająco błyszczeć. Produkt zmiękcza też wodę i z powodzeniem można go wykorzystać do czyszczenia wielu innych domowych powierzchni. Wystarczy, że rozpuścisz dwie sztuki (bez foliowych osłonek) w wiadrze z gorącą wodą i przetrzesz płytki ściereczką namoczoną uprzednio w płynie. Jeśli chcesz, możesz przy okazji wypucować podłogę. W tym przypadku sprawdzi się mop z końcówką z mikrofibry.

Jak wyczyścić fugi sodą oczyszczoną i octem? Przygotuj pastę i nałóż ją na powierzchnię

O ile z czyszczeniem płytek możesz nie mieć większego problemu, często trudno domyć fugi, które również są podatne na zabrudzenia. Na szczęście i tu sprawdzi się prosta mieszanka. Wystarczy, że sięgniesz po sodę oczyszczoną i ocet z kuchni. 

  1. Umyj płytki wodą z detergentem (możesz wykorzystać wspomnianą wcześniej tabletkę do zmywarki).
  2. Połącz sodę oczyszczoną, wodę i ocet, by otrzymać konsystencję gęstej pasty.
  3. Nałóż gotową mieszankę na zabrudzone fugi.
  4. Poczekaj kilkadziesiąt minut i wyszoruj powierzchnię miękką szczoteczką.
  5. Zmyj pozostałości pasty przy pomocy ściereczki zwilżonej wodą.
Więcej o: