Chcesz mieć udane małżeństwo? 12 przykazań dobrego męża, może być receptą na szczęśliwy związek

Te 12 przykazań dobrego męża wzbudza wiele kontrowersji. Według niektórych przykazania mają być receptą na udaną relację. Konserwatywna bzdura, czy uniwersalna prawda? Sami zdecydujcie...

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W internecie znaleźć można wiele różnych profili "ekspertów" z tak naprawdę każdej dziedziny. To w naszej gestii leży, byśmy umiejętnie dobierali konta, które obserwujemy i kilka razy sprawdzali, czy osoby podające się za specjalistów w danej dziedzinie, faktycznie nimi są.

Zobacz wideo Mozil sprawdził swoje małżeństwo w „Azja Express". Dorota Mozil: Czesław to szowinista!

Na Twitterze w ostatnim czasie post specjalisty w dziedzinie małżeństwa i wychowywania dzieci, wzbudził wiele emocji. Stworzył on listę 12 zdań, które mąż powinien regularnie powtarzać żonie. Internauci byli jednak zgodni w komentarzach, twierdząc, że lista jest niezwykle trafna. 

Jak wygląda lista internauty o nicku @FoundationDads, który na swoim profilu na Twitterze "pomaga stać się lepszym ojcem" oraz " jest liderem w gospodarstwie domowym" wspiera również "wychowywanie męskich synów, oraz kobiecych córek"? Czy rzeczywiście można odnaleźć w niej większą prawdę? Oceńcie sami.

ParaPara fot. G-Stock Studio/Shutterstock

1. Podążaj za mną

Autor postu twierdzi, że kobieta chce podążać za swoim mężem. Słowo "mąż" połączone ma być z zarządzaniem domem i przywództwem. Mąż powinien przewodzić domem, zapewniać bezpieczeństwo i być ''przywódcą".

2. Ja się tym zajmę

W tym podpunkcie czytamy, że mężczyzna ma szerokie ramiona, by nosić ciężkie rzeczy. Został stworzony do wykonywania trudnych zadań. Mąż powinien chcieć podejmować się trudnych zadań. Jeśli widzi, że jego żona czymś się stresuje, powinien chcieć od razu rozwiązać jej problem i ją odciążyć.

3. Kocham cię

Miłość to fundament wszystkiego. Jeśli mąż nie kocha żony, nic innego nie ma znaczenia. Miłość jest podstawą zdrowej relacji. 

8Silhouettes,Of,Happy,Family,Walking,In,The,Meadow,Near,A, Rodzina, dzieci8Silhouettes,Of,Happy,Family,Walking,In,The,Meadow,Near,A, Rodzina, dzieci shutterstock

4. Jesteś piękna

Mąż wybiera żonę i powinien afirmować swój wybór poprzez regularne podkreślanie i docenianie jej urody. Nie powinien oglądać się za innymi kobietami, nie powinien porównywać jej do innych kobiet. To jego żona powinna być dla niego wyznacznikiem kobiecego piękna.

5. Przepraszam, wybacz mi

Mąż powinien wiedzieć, kiedy przeprosić. Powinien wiedzieć, kiedy popełnił błąd. Nie powinien przepraszać dla świętego spokoju, ale robić to prosto z serca. W przeciwnym razie związek będzie budowany na kłamstwie.

6. Nie

Mąż powinien wiedzieć, kiedy odmówić czegoś swojej żonie. Mąż powinien umieć stawiać zdrowe granice. Mąż, który nie umie postawić się żonie, nie potrafi się również za nią wstawić.

7. Słucham cię

Żona potrzebuje towarzysza, potrzebuje wiedzieć, że jest wysłuchana.I podczas gdy mąż musi stawiać granice, musi również być otwarty na wysłuchanie żony. Nie może kierować się dumą.

8. Potrzebuję cię

Mąż nie powinien bać się mówić otwarcie, że potrzebuje pomocy od swojej żony.

9. Pragnę cię

Żona musi czuć, że jest pożądana przez swojego męża. Zdrowe małżeństwo musi być zbudowane na wzajemnym pociągu seksualnym.

10. Nie martw się tym

Żona często będzie się martwić. Mąż musi umieć wysłuchać jej zmartwień i obaw, ale w pewnym momencie musi powiedzieć jej, żeby się nie martwiła. Jeśli małżeństwo jest zbudowane na zaufaniu, żona będzie wiedzieć, że wspólnie rozwiążą problem.

11. Masz ważniejsze rzeczy do zrobienia

Mąż nie może obarczać odpowiedzialnością za utrzymywanie rodziny swojej żony. To jego zadanie. Dla żony ważniejsze jest wychowywanie dzieci, dbanie o dom.

12. Dziękuję Ci

Mąż będzie prosić o wiele rzeczy swoją żonę, musi umieć pokazać wdzięczność. Powinien szukać do tego okazji. Żona robi wiele rzeczy, których mąż nie byłby w stanie zrobić. Żaden mężczyzna nie nosi blizn po rodzeniu dzieci.

Chcesz, żeby twój związek był trwały i szczęśliwy? Wypróbuj zasadę 5C. Efekty mogą zaskoczyć (zdjęcie ilustracyjne)Chcesz, żeby twój związek był trwały i szczęśliwy? Wypróbuj zasadę 5C. Efekty mogą zaskoczyć (zdjęcie ilustracyjne) Vyshnova / Shutterstock

Czytając listę stworzoną przez internautę @FoundationDads widzimy jasno, jakie wartości wyznaje. Każdy ma prawo budować swoje życie w takiej formie, jaką uznaje za słuszną i jaka go uszczęśliwia. Niezależnie od tego, czy wartości wyznawane przez @FoundationDads są zgodne z naszymi, czy nie, możemy zgodzić się, że lista  bazuje przede wszystkim na wspólnym szacunku, miłości i wdzięczności za wspólne budowanie domu. To od nas zależy, czy decydujemy się na klasyczny model prowadzenia domu, czy nie. Jedno jest pewne, musimy umieć wspierać naszego partnera lub partnerkę i sprawiać by czuli się kochani i docenieni każdego dnia.

Źródło; Twitter

OFERTY AVANTI24.PL: Romantyczna sukienka na wiosnę już za 59,99! Klasyczna, a piękna.

Więcej o: