Jak i kiedy siać ogórki na rozsadę? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zebrać obfite plony

Kiedy siać ogórki na rozsadę, aby zebrać obfite i zdrowe plony? Ogórki to jedne z najczęściej uprawianych warzyw w przydomowych ogródkach i chociaż do ich sadzenia pozostało jeszcze trochę czasu, warto dobrze się do tego przygotować. Podpowiadamy, kiedy siać ogórki na rozsadę?

Kiedy siać ogórki na rozsadę? Ogórki to pyszny dodatek do kanapek, sałatek czy innych potraw. Aby zebrać obfite plony, należy wsadzić je w odpowiednim czasie. Nie przegap terminu i sprawdź, kiedy siać ogórki na rozsadę.

Zobacz wideo Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej

Kiedy siać ogórki na rozsadę? Przygotuj rozsadę wcześniej

Ogórki siejemy do gruntu w okresie od połowy maja do połowy czerwca, ale rozsady przygotowujemy już w kwietniu. Kiedy siać ogórki na rozsadę? Otóż termin zależy od tego, kiedy chcemy wsadzić je do ziemi. Pamiętajmy, że przeniesienie w do gruntu wykonujemy 4 tygodnie po wysiewie do doniczek. Ogórki źle znoszą minusowe temperatury, więc aby ich nie zmarnować, nie ryzykujmy, że złapią je przymrozki i przenieśmy do gleby, kiedy na zewnątrz będzie dostatecznie ciepło.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak siać ogórki na rozsadę? Pamiętaj o tych zasadach

Gdy już wiesz, kiedy siać ogórki na rozsadę, pamiętaj o kilku zasadach, które obowiązują przy wysiewaniu tego warzywa. Doniczki z nasionami ustawiamy w słonecznym miejscu np. na parapecie. Nasiona kiełkują w temperaturze od 22 do 24 stopni Celsjusza i wymagają regularnego podlewania, aby ziemia zawsze była lekko wilgotna. Do sadzenia ogórków potrzebujesz ziemi próchniczej i żyznej. Po 2-3 nasiona umieszczaj w glebie na głębokości 2 cm. Ogórki przesadzamy, gdy wypuszczą od 2 do 3 właściwych liści i osiągną wysokość 15-30 cm. Warzywa te można również uprawiać w doniczkach na balkonie, jednak warto pamiętać, że wówczas sadzimy je dopiero od połowy maja do połowy czerwca.

Więcej o: