Rozprowadź i przykryj ściereczką. Po 15 minutach płyta indukcyjna będzie lśnić czystością

Jak wyczyścić płytę indukcyjną, by lśniła czystością? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Niezawodne produkty zapewne znajdziesz w swojej kuchni. Pamiętaj jednak o kilku kwestiach, dzięki którym porządki miną błyskawicznie i bez zniszczeń.

Czyszczenie płyty indukcyjnej bywa uciążliwym zajęciem z powodu zabrudzeń po jedzeniu oraz trudnych do usunięcia przypaleń. Na szczęście z pomocą domowych sposobów zrobisz to szybki i bezproblemowo, a do tego z oszczędnością dla portfela.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Dobre nawyki, dzięki którym sprzątanie będzie nie tylko skuteczne, ale także łatwiejsze. O czym pamiętać?

O czym warto pamiętać, zanim weźmiesz się za czyszczenie płyty indukcyjnej? Przede wszystkim rób w miarę możliwości regularnie i zawsze wyłączaj ją przed każdym myciem. Nawet z przypadku domowych preparatów warto chronić delikatną skórę dłoni, zaopatrz się więc w rękawiczki. Pamiętaj także, że aby nie uszkodzić płyty musisz zrezygnować z szorstkich gąbek czy druciaków, produktów z drobinkami oraz o właściwościach ścierających i szorowania. W przypadku zdrapywania przypaleń używaj specjalnego skrobaka do indukcji.

Dorota Chotecka i Radosław PazuraZwlekała z wyjściem za mąż. Przyznaje, że "w ich związku jest ktoś trzeci"

Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Postaw na sprawdzony duet, tylko inaczej

Chyba nikogo nie zdziwi, że także płytę indukcyjną z sukcesem umyjesz za pomocą niezawodnego duetu, jakim są ocet i soda oczyszczona. To prosty i niedrogi trik, dzięki któremu pozbędziesz się nawet wyjątkowo uporczywych plam, resztek jedzenia oraz przypaleń. Jednak by w pełni wykorzystać tę moc, tym razem użyjesz jej inaczej niż zazwyczaj. Najpierw spryskaj brudną płytę indukcyjną octem, a następnie dokładnie posyp sodą. Poczekaj kilka minut, a po tym czasie przykryj całość wilgotną ścierką. Tym razem odczekaj kwadrans. Kolejnym krokiem jest zdjęcie ścierki i delikatne wyczyszczenie płyty z pomocą miękkiej, lekko wilgotnej szmatki. Na koniec dokładnie ją wytrzyj. Będzie lśnić jak nowa. 

Czym wyczyścić żelazko? Rozsyp na desce i wyprasuj. Szybko zapomnisz o przypaleniachJak wyczyścić żelazko? Posyp deskę i wyprasuj, a znów zalśni czystością

Prosty sposób na lśniącą płytę indukcyjną. Pomoże płyn do mycia naczyń

Kolejnym produktem, który nadaje się do mycia płyty indukcyjnej jest najzwyklejszy płyn do mycia naczyń. Kilka kropli nanieś na wilgotną szmatkę i przetrzyj nią całą powierzchnię. Później przemyj ją samą wodą, a na końcu wytrzyj. 

Więcej o: