Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Trik za grosze zapewni długotrwały efekt i piękny zapach

Wielu z nas wie, jak istotne jest sprzątanie mieszkania. Nie inaczej sprawa ma się z domowymi sprzętami, takimi jak pralka. Dzięki prostym trikom pozbędziesz się nieestetycznego osadu i brzydkiego zapachu. Metoda jest prosta i niezawodna. Jak wyczyścić pralkę octem i tabletką do zmywarki?

Choć niektórzy uważają, że pralka służy do czyszczenia ubrań i sama w sobie nie wymaga pielęgnacji, są w błędzie. Sprzęt również potrzebuje mycia, jeśli nie chcemy, by zarósł brudem i pozostawiał nieestetyczny osad na odzieży. Okazuje się, że nie trzeba kupować specjalistycznych środków czyszczących, ponieważ sprawdzi się to, co większość z nas ma w domu. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Metoda jest banalnie prosta i niezawodna

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki nie dość, że jest proste i skuteczne, to jeszcze tanie, gdyż opakowanie 10 kapsułek można kupić już za 8 zł. Jedyne co należy zrobić, to wrzucić do pustego bębna dwie lub trzy kapsułki (w zależności od ilości zabrudzeń i częstotliwości czyszczenia) i nastawić program na 60-90 stopni Celsjusza. Trik nie tylko wyczyści elementy pralki, ale również zmiękczy wodę. Wszystko ze względu na zawartą w tabletkach sól. Zabieg warto przeprowadzać raz na pół roku lub za każdym razem, gdy zauważysz, że urządzenie wymaga czyszczenia.

Jak wyczyścić pralkę octem? Wlej do bębna pół szklanki, a przykry zapach odejdzie w zapomnienie

Zdarza się, że z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, którego nie da się długo ignorować. Na szczęście można się go pozbyć banalnie prostym sposobem. Wystarczy, że wlejesz do bębna lub dozowników na płyny pół szklanki octu z kuchni i nastawisz program na 60-90 stopni. Warto też uzupełnić urządzenie o stare ręczniki, szmatki czy ścierki, które zostaną przy okazji zdezynfekowane. Gdy cykl prania się skończy, uchyl drzwiczki pralki i poczekaj, aż zapach octu wywietrzeje.

Więcej o: