Rozpuść w wodzie i wlej do zbiornika ze spłuczką. Po 30 minutach nie będzie śladu po brudzie

Sprzątając toaletę często zapominamy o wyszorowaniu zbiornika spłuczki. Stojąca w niej woda powoduje zbieranie się kamienia, niekiedy pojawia się także pleśń. Choć jest to proces naturalny, negatywnie wpływa na jej wygląd, a niekiedy także działanie. Jak ją wyczyścić?

Choć wiele osób zapomina o tym miejscu, zbiornik spłuczki także należy regularnie czyścić. Najlepiej robić nie rzadziej niż raz w miesiącu, a będzie czysta, higieniczna i wolna od kamienia. Nie musisz zaopatrywać się w specjalne specyfiki, gdyż wyszorujesz ją z pomocą domowych produktów. W jaki sposób?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Jak wyczyścić zbiornik spłuczki domowym sposobem? To proste

Porządne czyszczenie zbiornika spłuczki rozpocznij od założenia gumowych rękawic i spłukania wody. Gdy zacznie się zapełniać poczekaj, aż osiągnie ok. 1/4 wysokości, a następnie zakręć dopływ. Teraz możesz zdemontować zawór napełniający, który również dobrze wyczyścić. Zrobisz to w misce z wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Jeśli chodzi o sam zbiornik, wlej do niego ciepłą wodę z rozpuszczonym kwaskiem cytrynowym lub opcjonalnie octem. Ważne, aby ciecz pokryła linię zabrudzeń i osadu. Pozostaw, chociaż na 30 minut, choć najlepiej, jeśli będą to nawet 3 godziny. Gdy czas minie wyszoruj wnętrze z pomocą szorstkiej gąbki bądź szczotki i spuść wodę. Z powrotem odkręć dopływ, zamontuj zawór i zamknij zbiornik.

Pranie firanekJak wybielić firanki? Przed praniem namocz je w prostej miksturze

Osad został w trudnodostępnych miejscach? Znamy na niego sposób

Jak pozbyć się kamienia z trudnodostępnych miejsc w spłuczce? Nasącz octem ręczniki papierowe, a następnie "przyklej" je do zabrudzeń na co najmniej pół godziny. Jeszcze raz wyszoruj wnętrze gąbką bądź szczotką.

Pamiętacie panią z dziekanatu w 'Kogel mogel'? Dziś Agata Rzeszewska ma już 67 lat. Jak się zmieniła?Pamiętacie panią z dziekanatu w "Kogel mogel"? Rzeszewska ma już 67 lat

Nietypowy trik na osad z kamienia. Wykorzystaj gazowany napój

Jeśli zmagasz się tylko z kamieniem, z sukcesem możesz wykorzystać także popularny napój, jakim jest cola. Dzięki zawartości kwasu fosforowego szybko i bezproblemowo rozprawi się z nieestetycznym osadem. Wlej do zbiornika 330 ml (puszkę) napoju, uzupełnij wodą, by pokrywało linię zabrudzeń, poczekaj około godziny i wyszoruj powierzchnię gąbką. Po kamieniu nie pozostanie nawet ślad.

Więcej o: