Połóż w szafie papier toaletowy, a nie pożałujesz. Zapomnisz o popularnym problemie

Co zrobić, gdy z szafy z rzadko używanymi ubraniami lub pościelą zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach? Choć brzmi nietypowo, wystarczy, że masz w zanadrzu rolkę papieru toaletowego. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się problemu. Jak go użyć?

Nieprzyjemny zapach, niekiedy przypominający stęchliznę, najczęściej wydobywa się z szafy, w której trzymamy rzadko wyjmowane tkaniny. Mowa o ubraniach, ale także ręcznikach, pościeli czy zasłonach. Winna jest osłabiona cyrkulacja powietrza lub nawet jej brak. Jak pozbyć się uciążliwej woni?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wspaniały zapach w kilku postaciach. Co można wyczarować z lawendy?

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z szafy? Sięgnij po rolkę papieru toaletowego

Wraz z nadchodzącą wiosną i coraz cieplejszymi dniami powoli zmieniamy garderobę na lżejszą i sięgamy po nieużywane dłuższy czas ubrania. Jeśli trzymaliśmy je w osobnej szafie, do której nie zaglądaliśmy przez całą zimę, może spotkać nas niemiła niespodzianka — brzydki zapach, który będzie się z nich unosił. Jak się go pozbyć? Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Wystarczy, że wypierzesz je zgodnie z instrukcją na metce, a do szafy, gdzie będziesz je trzymał, włożysz rolkę papieru toaletowego — zapachowego, bądź skropionego kilkoma kropelkami ulubionego olejku eterycznego. Ten prosty trik sprawi, że we wnętrzu przez długi czas będzie unosił się piękny zapach. 

Papier toaletowy to nie jedyne rozwiązanie problemu z nieprzyjemnym zapachem. Równie dobrze zadziała:

  • buteleczka z resztką perfum,
  • pokrojone i wysuszone plastry cytrusów,
  • torebka herbaty skropiona olejkiem, 
  • suszone kwiaty w woreczku, na przykład lawenda

Co zrobić, by ubrania nie śmierdziały stęchlizną? Układanie w szafie ma znaczenie

Co zrobić, aby sytuacja z zapachem stęchlizny się nie powtórzyła? Przede wszystkim nie wpychaj do szafy zbyt wielu ubrań, gdyż jeszcze bardziej utrudnia to i tak znacznie osłabioną cyrkulację powietrza. Nie przepełniaj półek, a do tego raz na czas zadbaj o to, by wywietrzyć jej wnętrze. Wystarczy, że na chwilę otworzysz drzwiczki. Zanim wetkniesz do mebla ubrania założone raz, rozwieś je najpierw na krześle. W ten sposób zapachy, którymi przesiąknęły za dnia znikną.

Więcej o: