Ścierasz kurz w ten sposób? Robisz to źle! Wlej to do wody i pozbądź się problemu

Zmywasz kurz, a dzień później widzisz, że wciąż tam jest i to roztarty? To prawdziwe błędne koło, szczególnie podczas wiosennych porządków. Są pewne dwa sposoby na skuteczne opanowanie problemu.

Nadchodzi wyczekiwana nowa pora roku, zatem już wkrótce ruszymy do wiosennych porządków. Przed świętami szczególnie ochoczo bierzemy się za czyszczenie mebli z kurzu. Na ogół sięgamy po mokrą ściereczkę, ewentualnie z dodatkiem płynu do naczyń, a później po spraye nabłyszczające. I wiele osób z rozdrażnieniem zauważa, że kurz wciąż jest, tylko roztarty. Istnieją dwa proste sposoby na wyeliminowanie tego problemu.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mokra ścierka jest nieskuteczna. Ważne jest czyszczenie na sucho

Przecieranie kurzu mokrą ściereczką nie ma sensu. W ten sposób będziemy musieli sprzątać mniej więcej co 3 dni. Mokra ściereczka nie zbiera go dostatecznie skutecznie, a poza tym mebel wciąż pozostaje niezabezpieczony, zatem szybko się zakurzy. Pierwszym etapem jest mechanicznie pozbycie się kurzu, ale na sucho. Najlepsze do tego będą miotełki do kurzu, tak zwane swiffery, lub odkurzacz z końcówką do kurzu. Często o niej zapominamy, a jest niezwykle przydatna i skuteczna. Gdy już skutecznie oczyścimy mebel, to w kolejnym kroku zabezpieczamy go przed osadzaniem kurzu. A do tego zadania idealnie sprawdzi się...płyn do płukania!

OFERTY AVANTI24.PL: Te buty królują w wiosennych stylizacjach! Bardzo wygodne i eleganckie, a kosztują grosze

Płyn to płukania nie tylko do tkanin. Tworzy barierę ochronną

Płyn do płukania nie tylko pięknie pachnie, ale ma też właściwości antystatyczne. Zmniejsza i neutralizuje ładunek elektryczny, dlatego też skutecznie "odpychają kurz". Meble przetarte płynem do płukania tkanin są na niego odporne, a efekt utrzymuje się naprawdę długo. Jak przygotować odpowiednią mieszankę? Potrzebny będzie spryskiwacz, w którym wodę i płyn mieszamy w proporcjach 4:1. Pryskamy płynem powierzchnię, przecieramy suchą ścierką i gotowe! 

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Efekt uboczny to piękny zapach w domu, który utrzyma się naprawdę długo. 

Więcej o: