Zwykle dodajesz do herbaty, tym razem zamocz w niej poduszki. Odzyskają nieskazitelną biel

Nawet na regularnie pranej, białej pościeli prędzej czy później pojawią się zażółcenia i nieestetyczne plamy. Jak się ich pozbyć w szybki i niedrogi sposób? Nie musisz kupować kolejnych specyfików, gdyż skuteczne rozwiązanie znajdziesz w kuchni.

Wraz z użytkowaniem na każdej białej poduszce pojawią się białe zażółcenia. Nie jest to niczym nadzwyczajnym, gdyż wynika po prostu z faktu, że człowiek w czasie snu się poci. Co zrobić, aby plamy zniknęły, a materiał znów był nieskazitelnie czysty?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Jak pozbyć się żółtych plam z poduszek? Zrób skuteczną pastę

Łóżko to miejsce, w którym spędzamy naprawdę sporo czasu, warto zatem zadbać, by było czyste i higieniczne. Dotyczy to zarówno poszewek, jak i samej kołdry i poduszekCo zrobić, kiedy na tych ostatnich, niegdyś nieskazitelnie białych, pojawiają się żółte plamy? Rozwiązaniem problemu jest soda oczyszczona, która od zawsze znana jest ze swoich wybielających właściwości. Rozpuść ją w wodzie tak, by powstała gęsta pasta, którą następnie nałóż na plamy. Dla lepszego efektu możesz także wetrzeć ją w tkaninę. Teraz wystarczy poczekać godzinę, a po tym czasie wyprać poduszki — ręcznie, bądź w pralce, jeśli informacje zawarte na metce na to pozwalają. 

Prosty trik na nieskazitelnie białe poduszki. Z pomocą przyjdzie owoc

Kolejnym naturalnym wybielaczem jest sok z cytryny, który doskonale poradzi sobie także z żółtymi plamami na poduszce. Stosuj go jednak tylko do tych, które następnie możesz wyprać w pralce. Do 5 litrowej miski wlej wodę i wyciśnij sok z dwóch, maksymalnie trzech cytryn. Zamocz w niej brudną poduszkę i zostaw na dwie godziny. Po tym czasie wyjmij ją i dokładnie wypłucz. Ostatnim krokiem jest pranie w pralce w możliwie jak najwyższej temperaturze (według informacji z metki). Zamiast cytryny możesz użyć także odrobiny octu.

Więcej o: