Kiedy zaczyna się wiosna? Zdaniem synoptyków za oknem pojawi się szybciej niż w kalendarzu. Znamy datę

Kiedy zaczyna się wiosna? Choć do tej kalendarzowej nie zostało wiele czasu, pogoda za oknem pozostawia wiele do życzenia. Niemniej jednak synoptycy zapowiadają przyjemne ocieplenie, które ma pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Jaka pogoda nas czeka?

Marzec to miesiąc, w którym rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. I choć zostało do niej niedużo czasu, aktualna pogoda za oknem nie nastraja zbyt optymistycznie. Cieplejsze, słoneczne dni występują w zdecydowanej mniejszości w porównaniu z tymi, kiedy jest pochmurnie oraz chłodno. Nie brakuje również opadów deszczu bądź śniegu. Kiedy możemy liczyć na ocieplenie i prawdziwą wiosnę? Okazuje się, że już niebawem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

W nocy temperatura spadnie poniżej 0°C. "W marcu jak w garncu"

Na początku tego tygodnia nad Polską ukształtował się układ niskiego ciśnienia, który odpowiadał za dynamiczną i niepewną pogodę, zarówno słoneczną i cieplejszą, jak i chłodną, z opadami deszczu, a nawet śniegu. Dziś w nocy natomiast wróciły przymrozki, które utrzymają się jeszcze z czwartku na piątek. Temperatura może spaść wtedy nawet do -3°C. Można rzec, że sprawdza się stare przysłowie "w marcu jak w garncu". Kiedy na dłużej przyjdzie upragnione ocieplenie i prawdziwa wiosna? Zdaniem synoptyków szybciej niż ta kalendarzowa.

Edyta Herbuś - Moda na recykling Herbuś zaskakuje dekoltem w sukience z elektroodpadów. "Co za pomysł"

Kiedy zaczyna się wiosna? Ta za oknem przyjdzie szybciej, niż kalendarzowa

Kalendarzowa wiosna zawsze wypada 21 marca, czyli rozpocznie się w najbliższy wtorek. Jednak jak podają specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w zakresie pogody przyjdzie ona szybciej, gdyż w ten weekend. Już od piątku czeka nas bardziej wiosenna aura. Będzie cieplej i na ogół pogodnie, jedynie Pomorze może spodziewać się słabych opadów deszczu do niedzieli.

kwas hialuronowy na twarz/pielęgnacja cery Kosztuje grosze, a działa jak kwas hialuronowy na twarz. Nałóż na skórę

Prognoza pogody na weekend. Nadejdzie upragnione ocieplenie?

- Od piątku na zachodzie, a od soboty już na większości obszaru Polski będziemy zatem notowali dwucyfrowe wartości temperatury — przyznała w rozmowie z kobieta.interia.pl synoptyk Dorota Pacocha. W piątek temperatura maksymalna będzie sięgać od 6 do 15 stopni, natomiast w weekend na obszarze całej Polski będzie to już od 10 do nawet 17 stopni. Należy mieć jedynie na uwadze, że jeszcze 17 marca może pojawić się mocniejszy wiatr, natomiast od 18 marca nie będzie on już przeszkadzał. W poniedziałek może czekać nas delikatne ochłodzenie.

Więcej o: