Jak pozbyć się zakwasów? Sok z tego owocu działa jak najlepsze leki przeciwzapalne

Bolesność mięśni jest irytującym i również często bolesnym efektem ubocznym nowych lub intensywnych ćwiczeń. Możesz w prosty sposób złagodzić swój ból dzięki jednej z tych skutecznych strategii lub piciu soku z owocu, który działa jak leki przeciwzapalne bez recepty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ćwiczenia są ważną częścią zdrowego, aktywnego stylu życia. Poprawiają prace serca i płuc oraz budują mocne kości i mięśnie. Jednak ćwiczenia mogą powodować również ból mięśni. Jest to powszechne, jeśli próbujesz nowego ćwiczenia lub zwiększasz intensywność, w trakcie jego wykonywania. W zależności od rodzaju i intensywności treningu, bolesność mięśni może wahać się od ledwo zauważalnej do bardzo bolesnej.

Zobacz wideo Trening na kształtną i jędrną pupę. To będą najefektywniejsze 3 minuty w Twoim życiu.

Co robić, aby nie mieć zakwasów? Poznaj przyczyny bolesności mięśni

Zakwasy mięśniowe to jeden z mniej przyjemnych skutków ubocznych ćwiczeń. Bolesność mięśni po wysiłku sygnalizuje, że spowodowałaś uszkodzenie tkanki mięśniowej. Kiedy dochodzi do tego uszkodzenia lub mikrouszkodzeń, ciało inicjuje proces naprawy, wywołując stan zapalny w uszkodzonym miejscu. Płyn, gromadzi się w mięśniach, wywierając dodatkowy nacisk na uszkodzone obszary, co prowadzi do znanego uczucia napięcia i bólu, które zwykle zaczyna się rozwijać od 12 do 24 godzin po treningu.

Bolące mięśnie mogą spowolnić nawet najlepszych sportowców. Oto jak złagodzić ból 

Jeśli pomożesz swoim mięśniom zregenerować się po uszkodzeniach, prawdopodobnie będą później nie tylko większe, ale również silniejsze. Aby bolesność zniknęła, abyś mógł wrócić do poruszania się i życia bez bólu wypróbuj 4 rzeczy, które możesz zrobić w trakcie i po treningu, aby złagodzić dolegliwości. Chociaż nie ma żadnych natychmiastowych rozwiązań, mięśnie potrzebują tylko czasu, aby się zagoić. Istnieje również kilka strategii, których możesz użyć, aby złagodzić ból i wspomóc regenerację.

  • Pozostawanie nawodnionym jest ważnym aspektem regeneracji mięśni. Woda utrzymuje płyny w ruchu, co łagodzi stany zapalne, wypłukuje produkty przemiany materii i dostarcza składniki odżywcze do mięśni.
  • Zjedz w ciągu pół godziny po intensywnym treningu. Karmiąc mięśnie składnikami odżywczymi, których potrzebują do naprawy, możesz przyspieszyć proces regeneracji.
  • Sen ma kluczowe znaczenie z wielu powodów, ale jest także jednym z najważniejszych elementów regeneracji po wysiłku.
  • Obolałe mięśnie potrzebują odpoczynku, ale to nie znaczy, że najlepiej jest spędzać dzień na kanapie. Postaraj się uzyskać delikatny ruch poprzez zajęcia takie jak joga regenerująca, łatwy spacer, pływanie lub jazda na rowerze. Kluczem jest unikanie kolejnego intensywnego treningu z wykorzystaniem tych samych grup mięśniowych.

Jak pozbyć się zakwasów? Sięgnij po sok

Pomocnym i szybkim rozwiązaniem na pozbycie się bolesnych dolegliwości po wysiłku fizycznym będzie picie soku z wiśni. Według naukowców z Oregon Health & Science University produkt ten może być bezpieczniejszym sposobem leczenia bólu mięśni i stanów zapalnych niż dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Owoce te mają najwyższą zawartość przeciwzapalną ze wszystkich produktów spożywczych, w tym jagód, granatów i innych owoców. Substancja przeciwzapalna znajdująca się w skórce owocu zawiera ten sam enzym, co dostępne leki przeciwzapalne.

Więcej o: