Jak zrobić palmę wielkanocną? Prosty poradnik krok po kroku

Jak zrobić palmę wielkanocną? Niedziela Palmowa już 2 kwietnia, dlatego warto zastanowić się nad przygotowaniem ozdoby. Działanie nie jest trudne, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Sprawdź, w co się zaopatrzyć i jak zrobić wiązankę w kilka chwil.

Już 2 kwietnia 2023 r. czeka nas Niedziela Palmowa. To dobry moment, by zastanowić się nad przygotowaniem tegorocznej palmy. Okazuje się, że tradycja wywodzi się z IV wieku z Jerozolimy. Ozdoby symbolizowały pierwszy przyjazd Jezusa do tej miejscowości oraz zmartwychwstanie, mękę i odkupienie. Poświęcenie ich ma zapewnić dostatek i szczęście. Masz jeszcze trochę czasu, dlatego przygotuj niezbędne elementy i sprawdź, jak wykonać palmę wielkanocną. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nie jest to wcale trudne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor pokazuje, jak przystroić dom na święta

Jak zrobić palmę wielkanocną? Na początek przygotuj wybrane elementy

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić palmę na Wielkanoc, rozważ wykorzystanie zarówno kolorowych, sztucznych ozdób (na przykład kwiatów z bibuły), jak i żywych roślin. Świetnie sprawdzą się bazie, bukszpan, wrzosy, żywotnik czy borówka. Urody palmie nadadzą też suszone żonkile czy krokusy. Wiele osób stawia również na ususzone kłosy żyta bądź pszenicy.

Nie każdy wie, że wierzba jest symbolem nieśmiertelności duszy. Z tego względu warto ozdobić palmę u podstawy jej gałązkami zerwanymi w Środę Popielcową. Jeśli ich nie masz, nic straconego. Możesz, zamiast nich, wykorzystać gałęzie brzozy czy leszczynę. Sprawdzą się również sztuczne piórka, jajeczka, koraliki, wstążki i tym podobne — wszystko, co jest ładne, kolorowe i nadaje się do przytwierdzenia do palmy. Nie zapomnij też o drucikach, kleju czy niciach.

Doda odsłoniła pośladki w odważnym stroju. Fani: 'Pozamiatałaś', 'Ogień nie kobieta' (zdjęcie ilustracyjne)Doda odsłoniła pośladki w odważnym stroju. Fani: "Ogień nie kobieta"

Palma wielkanocna. Jak zrobić ozdobę z żywych roślin?

W przygotowaniu palmy wielkanocnej ogranicza nas jedynie wyobraźnia. W pierwszej kolejności warto związać ze sobą kilka wybranych gałązek, by zrobić jej podstawę. Jeśli chcesz, by palma była kolorowa, możesz zafarbować ususzone kłosy zbóż, a następnie przymocować je u góry. Wystarczy 4-5 sztuk. Ważne, by związane razem utworzyły grubą witkę. Następnie przymocuj inne rośliny — na przykład ususzone kwiaty czy gałązki bukszpanu. Na koniec warto wzbogacić palmę o koraliki, kolorowe jajeczka czy piórka.

Kiedy zaczyna się wiosna?Kiedy zaczyna się wiosna? Już w ten weekend zrobi się ciepło

Palma wielkanocna z bibuły. Przygotowanie ozdoby nie jest trudne

Okazuje się, że palmę wielkanocną można też przygotować z bibuły i kija. Zadanie jest bardzo łatwe — nie zajmuje wiele czasu i warto wykonać je w towarzystwie dzieci, co da im wiele radości. Można też zlecić pociechom wykonanie zadania samodzielnie pod nadzorem rodzica.

  1. Ozdób kij (podstawę palmy) kolorową bibułką, by nie pozostawić wolnej przestrzeni. Przyklej ją klejem, a następnie owiń nitką i sklej taśmą.
  2. Przygotuj z bibuły kolorowe kwiatuszki i zamocuj je na drucikach. Zamontuj druciki na kiju.
  3. Jeśli chcesz, dołącz do palmy gałązki wierzby lub bukszpanu i przywiąż je nicią.

Podczas wykonywania sztucznej palmy warto też zwrócić uwagę na tutorial opublikowany przez tiktokerkę @mamiart119. Kobieta krok po kroku pokazuje, jak wykonać ozdoby z drucików i papieru.

Więcej o: