Została pierwszą czarnoskórą Miss Ameryki. Rok później w atmosferze skandalu odebrano jej koronę

W 1983 roku 20-letnia Vanessa Williams została pierwszą czarnoskórą Miss Ameryki. Wybór ten spotkał się z zaskoczeniem opinii publicznej, jednak to nie kolor skóry był powodem, dla którego rok później Vanessa musiała oddać koronę.

Vanessa Williams jest nie tylko pierwszą czarnoskórą kobietą, która zdobyła tytuł Miss Ameryki, ale również pierwszą kobietą, która musiała zrzec się tytułu. Zrobiła, to gdy magazyn "Penthouse" ogłosił, że opublikuje jej nagie zdjęcia w erotycznych pozach z inną modelką. Zapowiedzi czasopisma wywołały w Ameryce skandal.

Zobacz wideo Miss tegorocznego mundialu? Ivana Knoll przez swój strój musiała już raz opuścić stadion

Potajemnie zdjął prezerwatywę w czasie seksu. Został skazany przez sąd Potajemnie zdjął prezerwatywę w czasie seksu. Został skazany przez sąd

Była pierwszą czarnoskórą Miss Ameryki. Po wygranej otrzymywała groźby

Vanessa Williams urodziła się w 1963 roku i od dziecka marzyła o karierze piosenkarki i aktorki. Start w wyborach miss i wysoka wygrana pieniężna miały być dla niej przepustką do kariery w mediach. W 1983 roku wystartowała w konkursie Miss Nowego Jorku i w tym samym roku zdobyła koronę Miss Ameryki. Wybór czarnoskórej kobiety wiązał się z wielką dyskusją wśród opinii publicznej. Po wygranej Vanessa odbierała telefony i listy z groźbami śmierci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

 

zakwasy/ból mięśni/skurcz Jak pozbyć się zakwasów? Jeden owoc działa jak leki przeciwzapalne

Pozowała do nagich zdjęć. Skandal odebrał jej koronę Miss Ameryki 

Jednak to nie kolor skóry sprawił, że kobieta musiała zrzec się tytułu najpiękniejszej Amerykanki. W 1984 roku magazyn "Penthouse" zapowiedział, że zamierza opublikować nagie zdjęcia Miss Ameryki w intymnych pozach z inną kobietą. Fotografie miały zostać wykonane dwa lata wcześniej przez Toma Chiapela. Miał on zapewniać modelkę, że zdjęcia nigdy nie ujrzą światła dziennego. Vanessa została oszukana i kiedy stała się sławna, fotograf postanowił to wykorzystać.

Początkowo złożył ofertę Hugh Hefnerowi z "Playboya", ale on odmówił, ponieważ nie miał zgody Vanessy na publikację zdjęć. Znalazł się jednak inny chętny. Wydawca magazynu "Penthouse" kupił je za 50 tys. dolarów. Z racji nadchodzącego skandalu organizatorzy konkursu zażądali od Vanessy oddania korony. - Zawiodłam inne kobiety i zawiodłam całą czarną społeczność. Popełniłam straszny błąd w ocenie i wiem, że będę musiała za to płacić do końca życia - powiedziała Vanessa w rozmowie z "People" w 1984 roku. Numer z nagimi zdjęciami modelki wyprzedał się w dwa dni i stał się najlepiej sprzedającym się wydaniem w historii gazety.

 
Więcej o: