Ksiądz nagrał taniec z dziewicą konsekrowaną. "A więc to tu znajduje się koniec internetu"

Ksiądz Rafał Główczyński, znany w mediach społecznościowych jako "Ksiądz z Osiedla" opublikował niedawno nagranie, które wzbudziło spore zainteresowanie. Widzimy na nim, jak kapłan tańczy wraz z kobietą, która złożyła śluby czystości.

Ksiądz Rafał Główczyński z parafii św. Michała Archanioła w Piastowie (woj. mazowieckie) aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Ma kanał na YouTubie oraz konto na TikToku, a publikowane przez niego treści cieszą się ogromną popularnością. Tak też było w przypadku jednego z ostatnich nagrań księdza.

Zobacz wideo Czy Polacy zauważają inflację?

Ksiądz wraz z dziewicą konsekrowaną na TikToku

Aktywny w mediach społecznościowych ksiądz opublikował niedawno film, na którym wystąpił razem z kobietą, która jest dziewicą konsekrowaną. Widzimy na nim, jak główni bohaterowie tańczą. Jest to prawdopodobnie zapowiedź ich wspólnego filmu, który ukaże się niebawem na platformie YouTube, 

Ksiądz z osiedlaKsiądz z osiedla TikTo screen

Nagranie wzbudziło mieszane uczucia. Pojawiły się nawet opinie, że takie tańce w okresie wielkiego postu nie są stosowane. - Proszę księdza, z całym szacunkiem, ale post jest - napisała jedna z osób. - A więc to tu znajduje się koniec internetu - stwierdziła inna. 

Kim są dziewice konsekrowane?

Jak poinformowała w lutym tego roku Katolicka Agencja Informacyjna, w Polsce rośnie liczba dziewic konsekrowanych. Obecnie w naszym kraju żyje ich 398. Do konsekracji dopuszczane są kobiety, które nigdy nie wstąpiły w związek małżeński, ani nie żyły jawnie w stanie "przeciwnym czystości". 

Zdaniem Karoliny, która jakiś czas temu została dziewicą konsekrowaną, jest to idealna forma życia na dzisiejsze niespokojne i trudne czasy. Życie wszystkich z nich wygląda podobnie, bo choć mają różną pracę, to najważniejsza są codzienna modlitwa, rozmyślanie, czytanie Pisma Świętego i Eucharystia. Cały reportaż, w którym została opisana historia Karoliny, przeczytacie tutaj:

Więcej o: