"Czas zaczynać imprezę". Jak brzmią ostatnie słowa osób skazanych na śmierć? Powstał specjalny rejestr

Część skazanych na śmierć żartuje, usiłując rozładować napiętą atmosferę, inni zaś są przepełnieni bólem i wściekłością. Jakie słowa na chwilę przed egzekucją wypowiedzieli skazani na śmierć?

Czy tuż przed śmiercią można mieć cokolwiek do powiedzenia? Okazuje się, że tak. Wymiar sprawiedliwości w stanie Teksas w USA prowadzi rejestr ostatnich słów więźniów skazanych na śmierć od 1982 roku. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Teresa Moore Ma 103 lata i regularnie chodzi na siłownię. Zawsze dba o dwa szczegóły

John Wayne Gacy. Miły i dobroduszny sąsiad okazał się mordercą

Mężczyzna występował w przebraniu klowna. Uchodził za miłego sąsiada i pomocnego człowieka, który aktywnie brał udział w akcjach charytatywnych. Okazało się, że za fasadą dobrodusznego i poczciwego człowieka skrywa się seryjny morderca. Został skazany na śmierć w 1984 roku, ale śmiertelny zastrzyk podano mu 14 lat później. - Pocałujcie mnie w d*pę – powiedział tuż przed śmiercią.

 

Peter Manuel. Określano go jako "bestię z Birkenshaw"

Peter Manuel w latach 1956-1958 pozbawił życia 7 osób. Pierwszą z ofiar zgwałcił, a potem zabił żelaznym prętem. Słynął z brutalności i został określony "Bestią z Birkenshaw". Został stracony przez powieszenie w 1958 roku. - Podgłośnijcie radio, to odejdę w ciszy – powiedział.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Katherine Kelly Lang Pamiętacie Brooke z "Mody na sukces"? Aktorka ma już 61 lat

James Lewis Jackson. Był w świetnym nastroju

James Lewis Jackson zabił żonę i dzieci, ponieważ kobieta chciała się z nim rozwieść. Udusił je, a potem pozostawił notatkę, gdzie przyznał się do zbrodni. W dniu egzekucji Jamesa Jacksona nie opuszczał dobry humor. - Czas zaczynać imprezę — powiedział do strażników.

William Bonin. Wielkorotny morderca poradził strażnikowi się zastanowić przed wykonaniem kary

William został skazany za zamordowanie oraz zgwałcenie 21 mężczyzn i chłopców. W 1996 roku otrzymał śmiertelny zastrzyk, lecz nim wykonano wyrok, William miał powiedzieć: - Sugerowałbym, aby osoba, która zamierza dokonać zbrodniczego czynu, wpierw udała się do jakiegoś spokojnego miejsca i poważnie tę sprawę przemyślała.

 
Więcej o: