Polej tłustą plamę i zostaw na kilka minut. Kostka brukowa będzie wyglądać na wiosnę jak nowa

Czyszczenie kostki brukowej z tłustych plam wydaje się trudne i czasochłonne, jednak nie musi takie być. Mało kto wie, że są sposoby, dzięki którym brud z podjazdu szybko zniknie, a powierzchnia znowu będzie czysta. Oto co należy zrobić.

Kostka brukowa jest bardzo popularna i dla wielu z nas służy jako podjazd na podwórku. Nadchodzi wiosna, a więc najlepszy czas, by zadbać o jej czystość. Często po zimie i roztopieniu śniegu można zauważyć, że powierzchnia pokryła się nieestetycznymi, tłustymi plamami. Na szczęście można skutecznie się z nimi uporać. Pomoże prosty i popularny produkt, który niektórzy z nas mają w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Czym skutecznie wyczyścić kostkę brukową? Podejmij działania od razu, a plamy szybko znikną

Choć usuwanie tłustych plam z kostki brukowej wydaje się trudne, duże szanse powodzenia ma podjęcie działań od razu, gdy je zauważymy. Pomoże płyn do mycia naczyń z kuchni. Wystarczy dodać go do wiadra ciepłej wody, założyć ochronne rękawice, a później zamoczyć gąbkę lub szczotkę i przejść do czyszczenia. Zabieg warto powtarzać co jakiś czas aż do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów, gdyż nie wszystkie plamy znikną po jednym szorowaniu. Jeśli spodziewasz się, że będzie padać, oblej plamy obficie płynem do mycia naczyń i poczekaj, aż krople z nieba same pozbędą się zabrudzeń.

Jak usunąć tłuste plamy z kostki brukowej domowym sposobem?

Jeśli tłuste plamy na kostce brukowej są świeże, warto posypać je piaskiem lub mąką ziemniaczaną. Oba produkty ze względu na swoje właściwości pochłoną substancję. Po wszystkim wystarczy je zamieść i cieszyć się czystym podjazdem. Sprawdzi się również pasta z sody oczyszczonej. Przygotujesz ją, łącząc niewielkie ilości produktu z wodą. Wystarczy nałożyć na plamy, a po kilku minutach zmyć wodą.

Oprócz prostych trików warto też wypróbować inne sposoby.

  1. Polej plamy na kostce płynem do mycia toalet — Produkt stanowi alternatywę dla płynu do naczyń i można go zastosować w ten sam sposób.
  2. Poddaj kostkę brukową impregnacji — Dzięki temu brud i plamy nie osiądą tak szybko na jej powierzchni.
Więcej o: